Krzysztof Kapis prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

0 0

Komisja konkursowa wyłoniła Krzysztofa Kapisa na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - poinformowała Agencja. Minister transportu Sławomir Nowak wysłał wniosek o powołanie nowego szefa PAŻP do kancelarii premiera.

W wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - ogłoszenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 9 lipca 2013 r. - komisja konkursowa wyłoniła jednego kandydata na to stanowisko pana Krzysztofa Kapisa - czytamy na stronie internetowej PAŻP.

Rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński powiedział w środę PAP, że wniosek o powołanie Kapisa na prezesa PAŻP został wysłany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Krzysztof Kapis z wykształcenia jest prawnikiem. Przez ostatnie trzy lata był dyrektorem departamentu lotnictwa w ministerstwie transportu. W 2006 r. był prezesem Polskich Linii Lotniczych, a wcześniej, w latach 2003-2006, był wiceprezesem ds. ekonomiczno-prawnych, a następnie prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Kapis w lipcu tego roku został powołany na stanowisko zastępcy prezesa PAŻP. Powierzono mu wówczas obowiązki prezesa Agencji, do czasu powołania nowego.

Pod koniec kwietnia premier Donald Tusk na wniosek Nowaka odwołał Krzysztofa Banaszka, który był prezesem PAŻP od 2008 r. Jako powód odwołania Banaszka podano "nieprawidłową realizację zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r.".

W ogłoszonym w połowie maja konkursie nie wyłoniono prezesa, na początku lipca ogłoszono kolejny konkurs. Kandydaci, którzy ubiegali się o stanowisko prezesa, musieli m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy - w tym co najmniej trzyletni na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym, znać biegle co najmniej język angielski.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.