wnp.pl

Krzysztof Kalicki prezesem połączonego Deutsche Bank w Polsce

0 0
Krzysztof Kalicki prezesem połączonego Deutsche Bank w Polsce

Krzysztof Kalicki otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie stanowiska prezesa zarządu w połączonym Deutsche Bank w Polsce, który powstanie w wyniku integracji Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. Połączenie banków zaplanowane jest na koniec stycznia 2014 r.

Powołanie Krzysztofa Kalickiego na stanowisko prezesa zarządu powstałego w wyniku połączenia Deutsche Bank Polska SA, nastąpi od dnia integracji obu instytucji.

Obecny prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki zostanie wiceprezesem połączonego banku.

Na początku września br. Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. W wyniku integracji prawnej i organizacyjnej powstanie uniwersalny bank kierujący kompleksową ofertę produktów i usług do klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak i instytucjonalnych.

Krzysztof Kalicki jest doktorem ekonomii (studia magisterskie, doktorat i habilitacja w Szkole Głównej Planowania i Statystyki - obecnie Szkoła Główna Handlowa). Od 1 stycznia 2003 zajmuje stanowisko prezesa zarządu Deutsche Bank Polska SA oraz szefa Grupy Deutsche Bank w Polsce.

Od 1 sierpnia 1998 do 31 grudnia 2002 był członkiem zarządu Deutsche Bank Polska SA, w latach 1996-1998 sprawował funkcję I wiceprezesa zarządu banku Pekao SA. Od października 1990 do grudnia 1996 pracował w Ministerstwie Finansów - do stycznia 1992 jako doradca Ministra Finansów, następnie - dyrektor departamentu zagranicznego, a od czerwca 1994 - sekretarz stanu, I zastępca Ministra Finansów. W latach 1976-2001 był pracownikiem Katedry Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej. Od 2007 do maja 2013 pełnił funkcję Wiceprezesa Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Obecnie Krzysztof Kalicki sprawuje funkcję przewodniczącego Klubu Finansistów Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jest także członkiem Rady Nadzorczej Deutsche Bank PBC S.A. i DB Securities S.A. oraz Rady Nadzorczej Związku Banków Polskich. W ramach działalności dydaktycznej i naukowej Krzysztof Kalicki jest profesorem w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także autorem ponad 100 publikacji w języku polskim, angielskim i niemieckim; m.in. „Teoria i polityka kursu walutowego", „Pieniądz a bilans płatniczy", „Przedsiębiorstwo na rynku międzynarodowym".

Czytaj więcej na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.