Krzysztof Czabański szefem Rady Mediów Narodowych

0 0
Krzysztof Czabański szefem Rady Mediów Narodowych
Krzysztof Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu rady. (Fot. Facebook/Krzysztof Czabański)

Krzysztof Czabański (PiS) został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - poinformowała zasiadająca w RMN Joanna Lichocka (PiS).

Jak powiedziała Joanna Lichocka, za kandydaturą Czabańskiego zagłosowały cztery osoby; przeciw był tylko zgłoszony przez PO Juliusz Braun. W pięcioosobowej radzie, oprócz Czabańskiego, Lichockiej i Brauna, zasiada też Elżbieta Kruk (PiS) i zgłoszony przez klub Kukiz'15 Grzegorz Podżorny.

Jak poinformował Czabański, nie został zgłoszony inny kandydat na przewodniczącego rady, a on nie lobbował za swoją kandydaturą.

Czytaj też: Czabański, Kruk i Lichocka w Radzie Mediów Narodowych

 - Niezależnie od tego, kto jak głosował, liczę na bardzo dobrą współpracę merytoryczną w radzie, a nie odgrywanie teatru na zewnątrz, tylko pracę w środku nad poprawą jakości mediów publicznych, bo to jest główne zadanie rady. Żeby poprawić jakość tych mediów. Nic więcej. Nas nie interesuje polityka - powiedział.

Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu rady, zwołanym przez marszałka Sejmu. Lichocka poinformowała, że kolejne posiedzenie RMN zaplanowano na wtorek (2 sieprnia). Wtedy ma się odbyć spotkanie rady z władzami TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, które mają przedstawić stan spółek.

Drugie spotkanie rady

Według Czabańskiego wtorkowe (2 sierpnia) posiedzenie Rady będzie w sensie formalnym kontynuacją poniedziałkowego spotkania.

- Najważniejszym jutrzejszym punktem jest spotkanie z zarządami i radami nadzorczymi głównych spółek medialnych, czyli Polskiej Agencji Prasowej, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Chodzi o to, żeby Rada mogła się zapoznać z informacją, dosyć ogólną, na temat stanu tych spółek pod każdym względem: i finansowym, i programowym, i kadrowym, pewnych ocen zarządów i rad nadzorczych co do tego stanu, a także pomysłów na przyszłość, jeżeli coś wymaga poprawy, a na pewno wymaga - powiedział Czabański.

Jak dodał, spotkanie ma mieć częściowo charakter informacyjny, a częściowo "zapoznawczy" i nie przewiduje na nim bardzo głębokiej dyskusji.

Czabański poinformował, że władze każdej ze spółek otrzymają 45 minut na prezentację przed radą. Dodał, że spotkania z władzami 17 rozgłośni regionalnych odbędą się w późniejszym terminie. Pytany, czy widzi już w tej chwili konieczność podjęcia jakichś konkretnych decyzji czy dokonania zmian w mediach publicznych, odparł, iż będzie podejmować je cała rada.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.