Krzysztof Cetnar nowym wiceprezesem Polimeksu-Mostostalu

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała Krzysztofa Cetnara na stanowisko wiceprezesa na okres trzyletniej indywidualnej kadencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Cetnar nowym wiceprezesem Polimeksu-Mostostalu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

6 cze 2014 20:35


Nowy wiceprezes Polimeksu jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, który ukończył w 1991 r. Do 1993 r. pracował w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie.

W latach 1994-1995 był związany z Biurem Maklerskim Certus w Krakowie. Następnie w latach 1996-1999 pełnił funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu Zakładów Chemicznych Alwernia.

Od 1999 do 2002 r. Cetnar był związany z sektorem paliwowym - kolejno jako dyrektor ekonomiczno-finansowy i członek zarządu CPN, dyrektor ds. planowania i nadzoru właścicielskiego oraz członek zarządu PKN Orlen, a następnie dyrektor ekonomiczno-finansowy płockiego koncernu.

W latach 2002-2008 Cetnar pracował w Commercial Union - kolejno jako dyrektor finansowy i członek Zarządu, a potem dyrektor ds. operacyjnych i systemów biznesowych.

Od połowy 2008 r. do kwietnia 2014 r. Cetnar był prezesem Sport Medica/Carolina Medical Center w Warszawie. W ostatnich latach Cetnar zasiadał w zarządach takich spółek jak Unibep, Hyper Hygienics oraz Genomed.

Powołanie Cetnara do zarządu Polimeksu to kolejna w ostatnim czasie zmiana we władzach budowlanej spółki. Na początku maja Gregor Sobisch złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Polimeksu. Rada nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa powołała Macieja Stańczuka, dotychczasowego wiceprezesa spółki.

Również na początku maja nadzór Polimeksu powołał na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych Bogusława Piekarskiego, wcześniej związanego m.in. z takimi spółkami jak Alstom, Foster Wheeler oraz ABB.

W zarządzie Polimeksu brakowało osoby odpowiedzialnej za sektor energetyki od momentu odwołania w lutym tego roku Arkadiusza Kropidłowskiego.

Natomiast w ostatnich dniach Ryszard Engel zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu, której był dotychczasowym wiceprzewodniczącym.

Obecnie RN Polimeksu tworzą: przewodniczący Jerzy Góra, wiceprzewodniczący Andrzej Kasperek, sekretarz Artur Jędrzejewski, a także Wojciech Barański, Marcin Milewicz, Dariusz Krawczyk. Natomiast w składzie zarządu spółki znajduje się jeszcze Joanna Makowiecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.