Krzysztof Banaszek odwołany ze stanowiska prezesa PAŻP

0 0
Krzysztof Banaszek odwołany ze stanowiska prezesa PAŻP

Premier Donald Tusk na wniosek ministra transportu Sławomira Nowaka odwołał w poniedziałek prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Krzysztofa Banaszka - poinformował w komunikacie resort transportu.

Jednocześnie - na wniosek ministra Nowaka - premier Tusk powierzył pełnienie obowiązków prezesa Maciejowi Piotrowskiemu, dotychczasowemu zastępcy prezesa PAŻP. Ma to nastąpić od wtorku 30 kwietnia br.

Jak podano w komunikacie, Piotrowski ma być p.o. do czasu powołania prezesa PAŻP, jednak nie dłużej niż trzy miesiące.

Rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński powiedział PAP, że powodem odwołania Banaszka jest "nieprawidłowa realizacja zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r.". "Minister widzi poprawę zarządzania. Liczne kontrole wykazały potrzeby zmian. Prezes Banaszek to fachowiec, ale potrzebna jest zmiana zarządzania PAŻP" - powiedział Karpiński.

Krzysztof Banaszek został powołany przez premiera Tuska na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w sierpniu 2008 r.

Banaszek urodził się w 1967 r., jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności organizacja i sterowanie ruchem lotniczym. Pracował m.in. w Głównym Inspektoracie Lotnictwa Cywilnego, Agencji Ruchu Lotniczego, m.in. kierując pionem techniki i rozwoju oraz pionem służb technicznych ARL/PAŻP.

Od listopada 2007 r. do lutego 2008 r. był zastępcą prezesa PAŻP, a w ciągu kolejnych sześciu miesięcy pełnił obowiązki prezesa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Układ z Garwolina zaczyna sie kończyć,najbardziej to się cieszą technicy.Jednak radość jest zmącona-banan został p.o. dyrektora technicznego i lata jak małpa z brzytwą.
  • nareszcie, oby poszedl na samo dno...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.