Krzysztof Andrzejewski prezesem, a Tomasz Blicharski dyrektorem finansowym w Żabce Polska

Krzysztof Andrzejewski, dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych, objął stanowisko prezesa zarządu spółki Żabka Polska, właściciela sieci sklepów Żabka i Freshmarket.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Andrzejewski prezesem, a Tomasz Blicharski dyrektorem finansowym w Żabce Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

9 kwi 2015 15:02


Zastąpi na nim Jacka Roszyka, który po 9 latach kierowania firmą przechodzi do Rady Dyrektorów. Na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych rada nadzorcza powołała Tomasza Blicharskiego, przedstawiciela głównego inwestora – funduszu MEP.

Nowy prezes z Żabką związany jest od lipca 2013 roku. W branży handlowej produktów spożywczych pracuje od ponad 10 lat. W 2003 roku podjął zatrudnienie w koncernie SABMiller produkującym piwo i napoje bezalkoholowe, gdzie sprawował funkcje zarządcze w obszarach sprzedaży, dystrybucji oraz finansów w kilku krajach europejskich.

Wcześniej pracował w firmie PricewaterhouseCoopers w działach audytu oraz usług doradczych. Ukończył UAM w Poznaniu, studia podyplomowe na Oxford Said Business School oraz szereg szkoleń z zakresu zarządzania w tym na Harvard Business School oraz Wharton Business School.

– Moim zadaniem będzie nieustanne udoskonalanie modelu biznesowego, który pozwolił na tak dynamiczny rozwój – powiedział Krzysztof Andrzejewski, prezes zarządu spółki Żabka Polska.
– Jest za wcześnie aby mówić o szczegółach, ale na pewno w centrum naszej uwagi stać będzie konsument. Chcemy między innymi wdrażać innowacyjne rozwiązania, w czym z pewnością pomogą nam bliskie i przyjazne relacje z naszymi ajentami i dostawcami.

Przedstawiciele właściciela Żabki podkreślali, że zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w sposób płynny, a Krzysztof Andrzejewski przez blisko dwa lata współpracując z Jackiem Roszykiem, poznał wszystkie aspekty funkcjonowania spółki i mechanizmy jej modelu biznesowego.

Obok Krzysztofa Andrzejewskiego, zarząd Żabki tworzą obecnie Julio Duarte, Przemysław Kijewski i Tomasz Blicharski.

Do Żabki należy ponad 4 tys. sklepów pod szyldami Żabka i Freshmarket. Firma zamierza uruchomić bądź przyłączyć do sieci kolejne 800 w 2015 roku. Obroty spółki w 2014 roku sięgnęły 5,2 mld zł.

Przychody ze sprzedaży spółki Żabka Polska w okresie 1 stycznia - 31 października 2014 r. wyniosły 4,3 mld zł w porównaniu do 4,1 mld zł w okresie 1 stycznia - 31 grudnia 2013 r. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 77,1 mln zł (101,8 mln zł w całym 2013 r.). Starta netto z działalności kontynuowanej za 10 miesięcy 2014 roku to 87 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.