KNF ustanowiła zarządców komisarycznych dwóch SKOK-ów

Na zarządcę komisarycznego w SKOK Polska została powołana Małgorzata Korsakowska-Słowik, a w Powszechnej SKOK - Krzysztof Brejdak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KNF ustanowiła zarządców komisarycznych dwóch SKOK-ów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lip 2015 15:31


Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła zarządców komisarycznych w dwóch kasach: Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej Polska w Warszawie i Powszechnej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Knurowie - podała w środę (29 lipca) KNF. To kolejne zarządy ustanowione przez Komisję.

Rzecznik Kasy Krajowej SKOK Andrzej Dunajski ocenił, że ustanawianie przez Komisję zarządcy nie przyczyniają się do poprawy sytuacji poszczególnych SKOK-ów.

Jak podano w komunikacie KNF, na zarządcę komisarycznego w SKOK Polska została powołana Małgorzata Korsakowska-Słowik, a w Powszechnej SKOK - Krzysztof Brejdak.

- Są to osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do sprawowania tych funkcji - podkreśliła KNF.

KNF poinformowała, że w przypadku obu SKOK-ów ich aktywa nie wystarczają na zaspokojenie ich zobowiązań. Pomimo pomocy finansowej udzielonej obu SKOK-om przez Kasę Krajową, posiadają one ujemne fundusze własne i wykazują straty z lat ubiegłych oraz bieżące straty finansowe.

- Oznacza to, że dotychczasowa pomoc ze strony Kasy Krajowej okazała się niewystarczająca w stosunku do sytuacji obu SKOK-ów - wyjaśniono w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.