wnp.pl

Ki-tack Lim szefem Międzynarodowej Organizacji Morskiej

0 0

W głosowaniu podczas 114 sesji rady, Ki-tack Lim z Korei Południowej został wybrany nowym sekretarzem ONZ-towskiej Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Jeżeli kandydatura ta zostanie zatwierdzona podczas 29 plenarnej sesji (23 listopada - 2 grudnia), Lim obejmie to stanowisko w styczniu na czteroletni okres.

Lim pracuje w Koji Sekimizu z Japonii, która od 2012 roku stoi na czele agencji, z siedzibą w Londynie, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żeglugi i zapobiegania zanieczyszczeniom mórz przez statki.

Lim od lipca 2012 roku jest przewodniczącym Busan Port Authority. W latach 2006 – 2009 był stałym przedstawicielem Korei Płd. w IMO, przewodniczącym podkomitetu ds. bander narodowych.

W 2009 roku Lim został mianowany dyrektorem generalnym Morskiego Biuro Polityki Bezpieczeństwa w Ministerstwa Kraju, Transportu i Sprawy Morskich (MLTM), w 2011 roku został mianowany komisarzem koreańskiego Sądu Bezpieczeństwa Morskiego (KMST).

Międzynarodowa Organizacja Morska jest wyspecjalizowaną agendą ONZ, określającą globalne standardy bezpieczeństwa na morzu i transportu morskiego, w szczególności zapobiegania wypadkom i zanieczyszczeniu środowiska morskiego przez statki.

Jego głównym zadaniem jest tworzenie ram prawnych dla żeglugi morskiej, opartej na zasadach uczciwej konkurencji i powszechnie przyjętych uregulowań.

IMO liczy 171 członków oraz trzech członków stowarzyszonych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.