KGHM Zanam: Bohdan Pecuszok został prezesem

Rada Nadzorcza spółki KGHM Zanam dokonała zmian w składzie zarządu spółki. Z funkcji prezesa odwołano Leszka Stojke.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KGHM Zanam: Bohdan Pecuszok został prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

15 kwi 2016 15:07


Obecny zarząd tworzą: Bohdan Pecuszok - prezes zarządu, Janusz Cendrowski - wiceprezes zarządu oraz Bartłomiej Izbiński - wiceprezes zarządu.

Prezes KGHM Zanam Bohdan Pecuszok odpowiadać będzie za obszar finansów, handlu i polityki personalnej, za pion produkcji, górnictwa i rozwoju - wiceprezes Janusz Cendrowski a za obszar usług - wiceprezes Bartłomiej Izbiński.

Zatrudniający 2,5 tys. osób KGHM Zanam należy do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. To producent maszyn i urządzeń dla górnictwa. Od wielu lat przedsiębiorstwo jest głównym dostawcą maszyn i urządzeń górniczych dla oddziałów KGHM. Dostarcza również sprzęt i usługi do innych podziemnych zakładów górniczych w Polsce – kopalń soli, cynku i ołowiu.

Bohdan Pecuszok jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wydziału Zarządzania i Informatyki, Francusko-Polskiej Szkoły Zarządzania oraz Podyplomowego Studium Konsultingu organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w grupie kapitałowej KGHM. Pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju i produkcji w KGHM Ecoren S.A. Był prezesem zarządu spółek INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o. oraz Walcowni Metali Łabędy S.A. w Gliwicach. W Dolnośląskiej Spółce Inwestycyjnej S.A. odpowiadał za Departament Marketingu.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1990 roku w Zakładach Mechanicznych LEGMET. Zasiadał w Radach Nadzorczych: Walcowni Metali Nieżelaznych Sp. z o.o. i KWARCE S.A. Był przewodniczącym Rady Nadzorczej ZEP Centrum Wykonawstwa Specjalistycznego Sp. z o.o. należącej do koncernu energetycznego Energa S.A. Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.

Janusz Cendrowski - absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od wielu lat związany z KGHM i grupą kapitałową. Pełnił funkcję prezesa zarządu w Pol-Miedź Trans Sp. z o.o., KGHM Metale S.A., Walcowni Metali Łabędy S.A. Był Wiceprezesem w Dolnośląskiej Spółce Inwestycyjnej S.A. W latach 2004-2006 związany z Walcownią Metali Nieżelaznych Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję dyrektora technicznego. Dyrektor ds. Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Kapitałowych w KGHM Polska Miedź S.A w latach 1993-1995. Wcześniej, przez 14 lat pracownik Zakładów Mechanicznych LEGMET w Legnicy. Ostatnio dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Grupie Azoty S.A. w Tarnowie.

Janusz Cendrowski zasiadał w radach nadzorczych KGHM Polska Miedź S.A., CUPRUM 2000 Sp. z o.o., BGHRM Sp z o.o. w Lubinie, Krakowskiej Fabryki Kabli S.A. oraz Energomedia Sp. z o.o. w Gliwicach. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Złotoryi oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych "Puławy" S.A.

Bartłomiej Izbiński - ukończył Politechnikę Wrocławską, Wydział Mechaniczny o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Z KGHM ZANAM związany jest od 2004 roku, gdzie pracował jako Specjalista Technolog w Wydziale Produkcji Konstrukcji i Urządzeń w Legnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

#dobrazmiana 2016-05-04 13:50:33

Bartłomiej Izbiński - bogate CV! Najważniejszy wpis to...chrześniak złotoustej Elżbiety Witek adwokat Jarosława zawsze dziewicy