Katarzyna Osos nowym wojewodą lubuskim

35-letnia prawniczka Katarzyna Osos (PO) została nowym wojewodą lubuskim. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Ostroucha.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katarzyna Osos nowym wojewodą lubuskim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 sty 2015 10:02


Premier Ewa Kopacz podpisała nominację Osos na stanowisko wojewody w poniedziałek, 26 stycznia br. Od tego dnia rozpoczęła ona pełnienie tej funkcji - przekazał Marcin Jastrzębski z Oddziału Prasowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Poprzedni wojewoda Jerzy Ostrocuh (PO) został odwołany 19 grudnia 2014 r., po tym jak podał się do dymisji wraz z odejściem z rządu Donalda Tuska. Od tego czasu obowiązki wojewody lubuskiego pełnił wicewojewoda lubuski Jan Świrepo z PSL.

Katarzyna Osos pochodzi z Łagowa (woj. lubuskie). Z wykształcenia jest radcą prawnym. Ostatnio była doradcą ministra sprawiedliwości pracując w jego gabinecie politycznym.

Z informacji tego resortu wynika, że w ciągu minionych trzech lat była zatrudniona w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i Biurze Poselskim szefowej lubuskiej PO Bożenny Bukiewicz.

Ponadto otrzymywała dietę jako członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego, była radną powiatu świebodzińskiego i członkiem Rady Nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego S.A.

Przez kilka tygodni lokalne media spekulowały, kto zostanie powołany na to jedno z najważniejszych stanowisk w regionie. Początkowo jako główną kandydatkę wskazywano senator PO Helenę Hatkę, która była wojewodą lubuskim w latach 2007-11.

Hatka została jednak przedstawicielem Senatu RP w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i wówczas pojawiły się informacje o rychłej nominacji Katarzyny Osos.

Osos jest jednym z dwóch najmłodszych wojewodów lubuskich, w tym samym wieku został też Jan Majchrowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.