Katarzyna Osos nowym wojewodą lubuskim

0 0

35-letnia prawniczka Katarzyna Osos (PO) została nowym wojewodą lubuskim. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Ostroucha.

Premier Ewa Kopacz podpisała nominację Osos na stanowisko wojewody w poniedziałek, 26 stycznia br. Od tego dnia rozpoczęła ona pełnienie tej funkcji - przekazał Marcin Jastrzębski z Oddziału Prasowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Poprzedni wojewoda Jerzy Ostrocuh (PO) został odwołany 19 grudnia 2014 r., po tym jak podał się do dymisji wraz z odejściem z rządu Donalda Tuska. Od tego czasu obowiązki wojewody lubuskiego pełnił wicewojewoda lubuski Jan Świrepo z PSL.

Katarzyna Osos pochodzi z Łagowa (woj. lubuskie). Z wykształcenia jest radcą prawnym. Ostatnio była doradcą ministra sprawiedliwości pracując w jego gabinecie politycznym.

Z informacji tego resortu wynika, że w ciągu minionych trzech lat była zatrudniona w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i Biurze Poselskim szefowej lubuskiej PO Bożenny Bukiewicz.

Ponadto otrzymywała dietę jako członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego, była radną powiatu świebodzińskiego i członkiem Rady Nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego S.A.

Przez kilka tygodni lokalne media spekulowały, kto zostanie powołany na to jedno z najważniejszych stanowisk w regionie. Początkowo jako główną kandydatkę wskazywano senator PO Helenę Hatkę, która była wojewodą lubuskim w latach 2007-11.

Hatka została jednak przedstawicielem Senatu RP w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy i wówczas pojawiły się informacje o rychłej nominacji Katarzyny Osos.

Osos jest jednym z dwóch najmłodszych wojewodów lubuskich, w tym samym wieku został też Jan Majchrowski.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.