Kassel, Wacławek, Kalinowski i Mazur nowymi partnerami w PwC

0 0
Kassel, Wacławek, Kalinowski i Mazur nowymi partnerami w PwC

Do grona partnerów firmy PwC w Polsce dołączyły cztery osoby: w dziale doradztwa prawno-podatkowego –Tomasz Kassel i Jan Wacławek oraz w dziale doradztwa biznesowego – Damian Kalinowski i Michał Mazur. Wraz z nowo mianowanymi firma PwC w Polsce od 1 lipca br. liczy 52 partnerów.

Tomasz Kassel z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie podatku VAT oraz podatku akcyzowym, w nowej roli będzie zajmował się doradztwem w zakresie podatków pośrednich odpowiadając także za współpracę z sektorem publicznym. Tomasz specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań usprawniających procedury podatkowe i minimalizujących ryzyko podatkowe. Ponadto, zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii postępowania w przypadku sporów dotyczących obowiązujących przepisów prawa.

Czytaj również: Awanse w PwC

Dodatkowo, jako partner Tomasz będzie odpowiedzialny za doradztwo podatkowe dla firm z sektora paliwowego i metalurgicznego. W ostatnich latach w ramach swojej specjalizacji technicznej współpracował m.in. z firmami z sektora paliwowego, poznając szczegółowo specyfikę ich działalności. Zajmował się kwestiami podatkowymi dotyczącymi prywatyzacji i połączenia wiodących polskich firm produkujących i sprzedających produkty naftowe. Tomasz współpracuje także z firmami z sektora FMCG, doradzając im przy m.in. różnego rodzaju akcjach marketingowych. W PwC pracuje od 2000 r., jest absolwentem Finansów i Bankowości na Uniwersytecie Łódzkim, jest także licencjonowanym doradcą podatkowym.

Jan Wacławek jako partner w dalszym ciągu będzie rozwijał usługi sprawozdawczości podatkowej oraz outsourcing usług księgowych i płacowych. Jan posiada ponad 14-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, a jego głównym obszarem specjalizacji jest podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatek odroczony. Do swoich priorytetów w nowej roli zalicza rozwój oferty firmy w zakresie rozliczeń podatku od nieruchomości oraz dalszy rozwój usług księgowych i płacowych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Z PwC związany jest 11 lat, w tym prawie 2 lata z kalifornijskim biurem firmy. Uzyskał tytuł MBA na Politechnice Warszawskiej i magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym w Polsce.

Damian Kalinowski posiada ponad 10-letnie doświadczenie w świadczeniu usług doradczych dla sektora finansowego w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Obejmując stanowisko partnera ds. regulacji, Damian będzie wspierał klientów przechodzących przez złożone zmiany regulacyjne głównie związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (anti money laundering) oraz FATCA w Polsce oraz w regionie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.