Karol Wituszyński nowym dyrektorem ds. rozwoju organizacji partnerskich w Microsofcie

0 0
Karol Wituszyński nowym dyrektorem ds. rozwoju organizacji partnerskich w Microsofcie
Karol Wituszyński, fot. mat. pras.

Z początkiem maja 2015 r. stanowisko dyrektora działu rozwoju organizacji partnerskich w polskim oddziale Microsoft objął Karol Wituszyński. W nowej roli zastąpił Małgorzatę Gryz, która objęła funkcję dyrektora ds. wsparcia usług w dziale Enterprise Services.

Karol Wituszyński, absolwent Wydziału Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, dołączył do firmy Microsoft w 2002. Był odpowiedzialny za współpracę Microsoft ze środowiskiem akademickim,następnie kierował zespołem, który jest odpowiedzialny za wdrażanie najnowszych technologii Microsoft wśród specjalistów IT, programistów, startupów i małych firm wytwarzających oprogramowanie. Przez ostatnie 2 lata był również odpowiedzialny za realizację długofalowej strategii współpracy z sektorem edukacji w Polsce. Przed dołączeniem do Microsoft, pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i zdobywał doświadczenie w różnych firmach, między innymi w Altkom Akademii.

Czytaj te: Microsoft, IBM i Optima rozwijają czerwony dywan przed pracownikami

- Współpraca z partnerami jest kluczowa dla rozwoju Microsoft. Firmy te każdego dnia tworzą, sprzedają i wdrażają rozwiązania szeroko stosowane przez naszych klientów. W ostatnich latach oczekiwania naszych klientów w obszarze mobilności, przetwarzania informacji, chmury obliczeniowej oraz wykorzystania sieci społecznościowych bardzo się zmieniły. Ten proces pociągnął za sobą głęboką transformację biznesową i technologiczną całej branży IT. Wspólnie z zespołem będziemy wspierać naszych partnerów w tej zmianie. Wierzę, że wdrożenie nowych modeli biznesowych pomoże partnerom zwiększyć zyskowność ich biznesu i będzie skutkowało wzrostem innowacyjności gospodarki naszego kraju – mówi Karol Wituszyński, nowy dyrektor działu rozwoju organizacji partnerskich w polskim oddziale Microsoft.

W nowej roli Karol Wituszyński będzie odpowiedzialny za realizowanie strategii partnerskich oraz rozwój ekosystemu partnerów Microsoft w Polsce. Do jego zadań będzie również należało zarządzanie komunikacją z partnerami firmy.

Czytaj też: Odważny teledysk inżynierów z Microsoft

Poprzedniczka Karola Wituszyńskiego, Małgorzata Gryz, jest związana z Microsoft od 2006 roku, kiedy to przejęła zarządzenie działem Leadership, Talents Development & Organization w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie przez trzy lata pełniła funkcję dyrektora ds. relacji z klientem i partnerem (Customer & Partner Experience).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.