Kamil Dąbrowa zwolniony z funkcji dyrektora radiowej Jedynki

Kamil Dąbrowa został zwolniony z funkcji dyrektora - redaktora naczelnego radiowej Jedynki - poinformował PAP w piątek (8 stycznia) rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kamil Dąbrowa zwolniony z funkcji dyrektora radiowej Jedynki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 sty 2016 18:00


Po przegłosowaniu przez parlament zmian pozwalających ministrowi skarbu na powołanie szefów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz kończących kadencję dotychczasowych ich władz zdecydował, by od 1 stycznia w stacji o pełnej godzinie emitować hymn Polski na zmianę z hymnem UE.

Jak wyjaśniał Dąbrowa była to forma zwrócenia uwagi na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza tzw. mała nowelizacja ustawy medialnej.

W piątek nowe zarządy Polskiego Radia i TVP powołał minister skarbu Dawid Jackiewicz. W radiu prezesem została Barbara Stanisławczyk, a członkami zarządu Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Zarząd radia zdecydował, że do czasu powołania nowego dyrektora obowiązki będzie pełnić sekretarz Jedynki Marzena Wyczółkowska - podał rzecznik PR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

były wyborca PO 2016-01-10 12:07:46

...to najlepiej sobie hymn Polski ustawić w telefonie.Jestem pewien że po kilku dniach wszystkim obrzydnie. Może o to chodziło Dąbrowie?