Kamil Dąbrowa zwolniony z funkcji dyrektora radiowej Jedynki

0 0
Kamil Dąbrowa zwolniony z funkcji dyrektora radiowej Jedynki
Kamil Dąbrowa (fot. goldenline.pl)

Kamil Dąbrowa został zwolniony z funkcji dyrektora - redaktora naczelnego radiowej Jedynki - poinformował PAP w piątek (8 stycznia) rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.

Po przegłosowaniu przez parlament zmian pozwalających ministrowi skarbu na powołanie szefów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz kończących kadencję dotychczasowych ich władz zdecydował, by od 1 stycznia w stacji o pełnej godzinie emitować hymn Polski na zmianę z hymnem UE.

Jak wyjaśniał Dąbrowa była to forma zwrócenia uwagi na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza tzw. mała nowelizacja ustawy medialnej.

W piątek nowe zarządy Polskiego Radia i TVP powołał minister skarbu Dawid Jackiewicz. W radiu prezesem została Barbara Stanisławczyk, a członkami zarządu Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Zarząd radia zdecydował, że do czasu powołania nowego dyrektora obowiązki będzie pełnić sekretarz Jedynki Marzena Wyczółkowska - podał rzecznik PR.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • ...to najlepiej sobie hymn Polski ustawić w telefonie.Jestem pewien że po kilku dniach wszystkim obrzydnie. Może o to chodziło Dąbrowie?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.