Justyna Skrzydło nową wiceminister infrastruktury i budownictwa

Premier Beata Szydło, 31 sierpnia, powołała Justynę Skrzydło na stanowisko podsekretarza stanu ds. współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Justyna Skrzydło nową wiceminister infrastruktury i budownictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

31 sie 2016 13:17


Do zadań nowej wiceminister należą także sprawy dotyczące m.in.: polityki transportowej, wykorzystania środków z funduszy Unii Europejskiej, opracowania i realizacji budżetu państwa w zakresie właściwości MIB.

Justyna Skrzydło ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka podyplomowego studium z zakresu służby zagranicznej w Szkole Głównej Handlowej oraz kierunku język angielski w biznesie, w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych.

W latach 1998-2002 pracowała w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim i Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Od 2002 r. do 2003 r. pełniła funkcję dyrektora Biura Regionalnego Województwa Śląskiego.

W latach 2007-2016 odbyła służbę zagraniczną w polskich placówkach dyplomatycznych w Kopenhadze i Astanie. Od 2013 r. do 2016 r. wicekonsul w Ambasadzie RP w Astanie.

W latach 2006-2007 była odpowiedzialna za m.in. koordynowanie procedury aplikacyjnej, tworzenie systemu zarządzania oraz monitorowanie prawidłowego wykorzystania i realizacji projektów finansowanych z funduszu TENT w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Stypendystka Instytutu Spraw Publicznych w Budapeszcie oraz Fundacji Friedricha Eberta w Brukseli.

W 2016 r. rozpoczęła pracę w Departamencie Strategii Transportu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mizeria 2016-08-31 14:54:52

nie wiedza co czynia - smiac sie czy plakac...