José Parés Gutiérrez przewodniczącym rady nadzorczej AmRest

José Parés Gutiérrez zastąpił Henry'ego McGoverna, który pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej AmRest w latach 2008-2015.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

José Parés Gutiérrez przewodniczącym rady nadzorczej AmRest

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl/JP

6 paź 2015 9:19


José Parés Gutiérrez jest starszym dyrektorem wykonawczym. Od 2013 roku jest dyrektorem generalnym Finaccess Capital (Meksyk), odpowiedzialnym za zarządzanie portfolio firmy. Jest także prezesem Crown Imports (Chicago, Illinois), wiceprezesem MMI (Toronto, Kanada), prezesem DIFA (Meksyk) oraz byłym członkiem Meksykańskiej Izby Piwnej (Beer Chamber of Mexico). Wcześniej pracował przez 19 lat w Grupo Modelo (Meksyk).

Parés Gutiérrez jest absolwentem Uniwersytetu Panamerykańskiego w Meksyku na kierunku biznes i finanse. Ukończył też studia MBA w ITAM (Meksyk), business D-1 program w IPADE (Meksyk) oraz program menadżerski na uczelni Wharton w San Francisco.

Na początku września Henry McGovern zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej AmRest. 

Powodem rezygnacji jest umożliwienie członkom rady nadzorczej AmRest wyboru przewodniczącego rady, w obliczu ostatnich zmian w strukturze akcjonariatu spółki oraz składu jej rady nadzorczej. Nowym udziałowcem restauracyjnej grupy został Inmobiliaria Tabga z siedzibą w Meksyku. Warburg Pincus był akcjonariuszem AmRestu od 2010 roku. 

AmRest prowadzi obecnie około 850 lokali w czterech dywizjach. Oprócz największej – Europy Środkowo-Wschodniej – grupa posiada także 105 lokali KFC i Pizza Hut w Rosji, 198 restauracji La Tagliatella w Hiszpanii oraz 36 placówek na tzw. nowych rynkach (9 restauracji La Tagliatella we Francji i 3 w Niemczech oraz 24 lokale Blue Frogg i Kabb w Chinach).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.