Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics

0 0

Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics natomiast Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA.

Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics
Jochen Müller. (fot. mat.pras.)

Jochen Müller, doświadczony menedżer logistyczny, wkrótce dołączy do kadry zarządzającej Dachser - jednego z największych operatorów logistycznych na świecie. 1 stycznia 2018 roku
przejmie on od Thomasa Reutera stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) dywizji Dachser Air & Sea Logistics. Okres przejściowy, podczas którego Jochen Müller będzie odpowiedzialny za wybrane projekty, rozpocznie się 1 października tego roku. Thomas Reuter pozostanie w zarządzie Dachser do końca 2017 roku, po czym przejdzie na emeryturę.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiej organizacji krajowej Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, powietrznego i morskiego, jak również za obsługę targów i wystaw.

Odchodzący na emeryturę Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r., a do zarządu spółki wszedł w roku 2006. Odegrał ogromną rolę w internacjonalizacji przedsiębiorstwa poprzez zbudowanie globalnej sieci oddziałów obsługujących transport lotniczy i morski. Obecnie obszar biznesowy Air & Sea Logistics liczy 196 placówek i pracuje w nim blisko 4 tys. osób. W 2015 r. dywizja osiągnęła przychody o wartości ok. 1,6 miliarda euro.

Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r. (fot. mat.pras.)
Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r. (fot. mat.pras.)

W firmie nastąpiła również inna zmiana kadrowa. Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Jego bezpośrednim przełożonym jest Thomas Reuter. Dotychczas Krüger zajmował w Dachser Air & Sea różne stanowiska kierownicze. W latach 2004-2006 był dyrektorem sprzedaży na Niemcy, po czym do 2012 roku zarządzał sprzedażą na szczeblu globalnym.

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. (fot. mat.pras.)
Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. (fot. mat.pras.)

W ostatnim czasie był odpowiedzialny za region północnej Europy Środkowej. Na stanowisku dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics EMEA zastąpił Rüdigera Kluga, który z Dachser związany był od 2009 roku i 30 czerwca tego roku odszedł na emeryturę.

Dachser to jeden z większych operatorów logistycznych na świecie. Firma posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 428 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 26,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 78 mln przesyłek o łącznej wadze 37 mln ton.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.