Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics

6
Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics Jochen Müller. (fot. mat.pras.)
Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics natomiast Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 sie 2016 12:23


Jochen Müller, doświadczony menedżer logistyczny, wkrótce dołączy do kadry zarządzającej Dachser - jednego z największych operatorów logistycznych na świecie. 1 stycznia 2018 roku
przejmie on od Thomasa Reutera stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) dywizji Dachser Air & Sea Logistics. Okres przejściowy, podczas którego Jochen Müller będzie odpowiedzialny za wybrane projekty, rozpocznie się 1 października tego roku. Thomas Reuter pozostanie w zarządzie Dachser do końca 2017 roku, po czym przejdzie na emeryturę.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiej organizacji krajowej Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, powietrznego i morskiego, jak również za obsługę targów i wystaw.

Odchodzący na emeryturę Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r., a do zarządu spółki wszedł w roku 2006. Odegrał ogromną rolę w internacjonalizacji przedsiębiorstwa poprzez zbudowanie globalnej sieci oddziałów obsługujących transport lotniczy i morski. Obecnie obszar biznesowy Air & Sea Logistics liczy 196 placówek i pracuje w nim blisko 4 tys. osób. W 2015 r. dywizja osiągnęła przychody o wartości ok. 1,6 miliarda euro.

Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r. (fot. mat.pras.) Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r. (fot. mat.pras.)

W firmie nastąpiła również inna zmiana kadrowa. Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Jego bezpośrednim przełożonym jest Thomas Reuter. Dotychczas Krüger zajmował w Dachser Air & Sea różne stanowiska kierownicze. W latach 2004-2006 był dyrektorem sprzedaży na Niemcy, po czym do 2012 roku zarządzał sprzedażą na szczeblu globalnym.

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. (fot. mat.pras.) Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. (fot. mat.pras.)

W ostatnim czasie był odpowiedzialny za region północnej Europy Środkowej. Na stanowisku dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics EMEA zastąpił Rüdigera Kluga, który z Dachser związany był od 2009 roku i 30 czerwca tego roku odszedł na emeryturę.

Dachser to jeden z większych operatorów logistycznych na świecie. Firma posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 428 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 26,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 78 mln przesyłek o łącznej wadze 37 mln ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.