Joanna Nowak dyrektorem teatru w Gnieźnie

0 0
Joanna Nowak dyrektorem teatru w Gnieźnie

- Joanna Nowak, dotychczasowa zastępczyni dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu, została wybrana na szefa Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie - poinformował w czwartek marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Do konkursu na to stanowisko stanęło 15 osób, wymaganą liczbę punktów komisji konkursowej otrzymało pięć osób. Najwięcej punktów zdobyła Magda Grudzińska (398) z Krakowa, dwa punkty mniej komisja przyznała Joannie Nowak.

Czytaj też: Menedżer czy artysta. Kto lepszy w roli dyrektora instytucji kultury?

- Ostatecznie zdecydowałem się zarekomendować kandydaturę pani Nowak, biorąc pod uwagę doświadczenie pracy w instytucjach kultury, znajomość materii teatru. Uznałem, że to będzie optymalna kandydatura - powiedział podczas konferencji prasowej marszałek Woźniak.

Nowy dyrektor ma unowocześnić gnieźnieńską scenę, przygotować ofertę dla szerszej publiczności, w tym dla osób starszych.
- Potrzebna jest gruntowna zmiana w funkcjonowaniu tego teatru, który moim zdaniem nie pełni takiej roli w lokalnej społeczności, jaką mógłby pełnić - powiedział Woźniak.

Nowak zastąpi Tomasza Szymańskiego, który od 23 lat kierował gnieźnieńskim teatrem.

Nowa dyrektor ukończyła teatrologię i studia pedagogiczne na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia podyplomowe na kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jest historykiem teatru i krytykiem teatralnym.

W latach 1983-1997 była konsultantem programowym, sekretarzem literackim i asystentem dyrektora w Teatrze Ludowym w Krakowie, w latach 1997-1999 - kierownikiem literackim Teatru Polskiego w Poznaniu, a w latach 1999-2002 - inspektorem w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania. Od stycznia do 31 sierpnia 2003 r. pracowała w Estradzie Poznańskiej, a od 1 września 2003 r. była wicedyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu.

Teatr Miejski w Gnieźnie powstał 1 maja 1946 roku, pod koniec lat 40. teatr upaństwowiono. Od 1955 roku, jako jedyna profesjonalna scena dramatyczna w kraju, nosi imię Aleksandra Fredry.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.