wnp.pl

Joachim Drees nowym prezesem MAN Truck & Bus AG

0 0
Joachim Drees nowym prezesem MAN Truck & Bus AG
Nowy szef MAN Truck & Bus AG, Joachim Drees/ fot. MAN

Rada nadzorcza MAN Truck & Bus AG powołała Joachima Dreesa na stanowisko prezesa zarządu (CEO) MAN Truck & Bus AG. Zastąpi na tym stanowisku Andersa Nielsena, który przechodzi do Volkswagen AG.

Joachim Drees był ostatnio członkiem zarządu, odpowiedzialnym za sprawy finansowe, w spółce Drees & Sommer AG w Stuttgarcie. Wcześniej przez 6 lat pracował jako partner brytyjskiej spółki zależnej w Londynie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Stuttgarcie i w Portland State University przez ponad 10 lat zajmował kierownicze stanowiska zarówno w grupie Daimler Truck, jak i w Mercedes-Benz Lkw.

Od 1 kwietnia 2015 jako CEO będzie on zarządzał spółką MAN Truck & Bus AG - największym przedsiębiorstwem Grupy MAN o rocznych obrotach rzędu 8,4 mld euro, zatrudniającej 36,5 tys. pracowników.

Anders Nielsen, pełniący od 1 września 2012 funkcję prezesa zarządu spółki MAN Truck & Bus AG, przechodzi od 1 kwietnia 2015 do spółki Volkswagen AG - głównego udziałowca Grupy MAN. W pionie "Pojazdy użytkowe" będzie tworzył i kierował działem Business Development. W ramach pełnienia tej funkcji będzie on raportował bezpośrednio do Andreasa Renschlera, członka zarządu w spółce Volkswagen AG.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.