Jest wniosek o odwołanie wiceszefa CBA Janusza Czerwińskiego

0 0
Jest wniosek o odwołanie wiceszefa CBA Janusza Czerwińskiego
Wiceszefów CBA i AW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez speckomisję (fot. cba.gov.pl )

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych złożyła wniosek o odwołanie wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Janusza Czerwińskiego i powołanie dwóch nowych wiceszefów CBA - poinformował jej przewodniczący Marek Opioła (PiS).

"Rozszerzymy porządek obrad o opinie personalne. Komisja zapozna się też z informacją o stanie zagrożenia terrorystycznego w Polsce po zamachach w Paryżu" - poinformował Opioła przed rozpoczęciem obrad. Informację mają przedstawić p.o. szefowie AW i ABW.

Jednym z wiceszefów CBA ma być płk Grzegorz Ocieczek, b. wiceszef ABW za poprzednich rządów PiS, a drugim Bogdan Sakowicz - powiedział minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje.

"Sakowicz to wieloletni funkcjonariusz służb specjalnych, pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, był w Służbie Wywiadu Wojskowego. Od kilku lat jest funkcjonariuszem CBA. W czasach, gdy byłem szefem Biura pełnił funkcję wicedyrektora jednego z departamentów" - powiedział Kamiński.

Wiceszefów CBA i AW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez speckomisję. Treść tej opinii nie jest dla szefowej rządu wiążąca.

Podczas poprzednich posiedzeń komisja zaopiniowała pozytywnie wniosek o odwołanie szefa CBA Pawła Wojtunika, który podał się do dymisji, i drugiego wiceszefa Biura Macieja Klepacza. Wojtunik został już odwołany, obowiązki szefa CBA pełni Ernest Bejda.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.