Jerzy Kurella nowym p.o. prezesa PGNiG

Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zdecydowała o wykonywaniu przez obecnego wiceprezesa ds. handlu, Jerzego Kurellę, obowiązków prezesa do czasu wyboru nowego prezesa - podało PGNiG w komunikacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jerzy Kurella nowym p.o. prezesa PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 lip 2013 14:53


W komunikacie podano, że w ramach nowych obowiązków Kurella będzie sprawował nadzór i koordynował funkcjonowanie spółki w zakresie m.in.: planowania i realizacji polityki handlowej, poszukiwania i wydobycia węglowodorów w kraju i poza jego granicami, pozyskania gazu, przygotowania i nadzoru nad realizacją strategii, kreowania polityki regulacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, bezpieczeństwa, marketingu i komunikacji, audytu i kontroli, kompleksowej obsługi prawnej oraz sprawowania nadzoru właścicielskiego.

Dodano, że Jacek Murawski, wiceprezes ds. finansowych będzie odtąd sprawował nadzór i koordynował funkcjonowanie PGNiG w zakresie m.in.: realizacji celów strategicznych w aspekcie ekonomicznym i finansowym, planowania i kontroli polityki inwestycyjnej w zakresie finansowym oraz kształtowania polityki inwestycyjnej, w tym przygotowania i realizacji planu inwestycyjnego.

Mirosław Szkałuba, wiceprezes ds. zakupów i IT będzie natomiast odpowiedzialny za planowanie rozwoju i funkcjonowanie systemów informatycznych, administrowanie majątkiem z wyłączeniem majątku sieciowego, górniczego i podziemnych magazynów gazu oraz w zakresie współpracy ze związkami zawodowymi, Radą Pracowników i innymi organizacjami pracowniczymi.

11 czerwca rada nadzorcza PGNiG zdecydowała o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki bez wyłaniania kandydata. Spółka podała wówczas, że RN powołała z dniem 14 czerwca Jerzego Kurellę na stanowisko wiceprezesa zarządu PGNiG ds. handlowych, na wspólną kadencję upływającą z dniem 13 marca 2014 roku.

Pod koniec kwietnia rada nadzorcza PGNiG odwołała prezes spółki Grażynę Piotrowską-Oliwę i wiceprezesa Radosława Dudzińskiego. Spółka podała, że koordynowanie prac zarządu do czasu powołania nowego prezesa, powierzono Mirosławowi Szkałubie, członkowi zarządu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.