Jarosław Tchorowski komendantem miejskim w Zielonej Górze

6
 Jarosław Tchorowski komendantem miejskim w Zielonej Górze (fot. policja Zielona Góra)
Szef zielonogórskiej policji Piotr Fabijański odchodzi ze stanowiska, w piątek powierzono mu obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Z kolei obowiązki komendanta miejskiego w Zielonej Górze przejął jego zastępca Jarosław Tchorowski - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Tchorowski komendantem miejskim w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 sty 2018 17:25


Po awansie, podinsp. Fabijański będzie odpowiadał w lubuskim garnizonie za sprawy logistyczne. Jego poprzednikiem na tym stanowisku był insp. Mirosław Kruszelnicki, który przeszedł na emeryturę.

Podinsp. Piotr Fabijański służbę w policji rozpoczął w 1994 r. w Słubicach. Od 2011 r. był zastępcą sztabu policji komendy wojewódzkiej Gorzowie Wlkp. następnie był naczelnikiem wydziału kadr tejże komendy. Od listopada 2016 r. kierował Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Fabijański ukończył Uniwersytet Zielonogórski na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji oraz Zachodniopomorską Szkołę Biznesu na Wydziale Ekonomii i Informatyki oraz studia podyplomowe.

Z kolei nowy szef Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze mł. insp. Tchorowski jest dobrze znany w tym mieście. W tamtejszej komendzie pracuje od wielu lat, od 2004 r. był z-cą naczelnika drogówki, a od wiosny 2011 - naczelnikiem. W grudniu 2016 r. został zastępcą komendanta miejskiego.

Zgodnie z rozkazami Fabijański i Tchorowski nowe obowiązki pełnią od piątku (12 stycznia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.