Jarosław Kochaniak i Adam Ambrozik w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu

ZWZ Polimeksu-Mostostalu uzupełniło skład rady nadzorczej spółki o dwóch nowych członków - Jarosława Kochaniaka oraz Adama Ambrozika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Kochaniak i Adam Ambrozik w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

25 cze 2014 14:59


Jarosław Kochaniak, absolwent Wydziału Mechanicznego Technologii i Automatyzacji, obecnie jest doradcą prezydenta Pracodawców RP oraz doradcą w obszarze biznesu i zarządzania w Management Advisory Services.

W latach 2007-2013 był zastępcą prezydenta Warszawy. Wcześniej pełnił m.in. funkcje członka zarządu Banku Współpracy Europejskiej, wiceprezesa Banku BGŻ oraz dyrektora generalnego JP Morgan Chase w Polsce.

Natomiast Adam Ambrozik jest radcą ministra i p.o. dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej w Ministerstwie Skarbu Państwa. Zajmuje się nadzorem nad spółkami znajdującymi się w restrukturyzacji, a także nadzoruje sprawy związane z udzielaniem pomocy publicznej przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Ambrozik, który ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz zarządzanie i marketing na Politechnice Lubelskiej, obecnie pełni także funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PAIiIZ oraz jest sekretarzem nadzoru PKN Orlen.

Powołanie nowych członków było potrzebne w związku z rezygnacjami złożonymi przez dotychczasowego przewodniczącego RN, którym był Jerzy Góra, wiceprezes ARP, a także Ryszarda Engela, powołanego do nadzoru na wniosek PKO BP. Obaj zasiadali w RN Polimeksu od połowy lutego 2013 r.

Obecnie w skład RN Polimeksu wchodzą jeszcze: Andrzej Kasperek (wiceprzewodniczący) oraz Wojciech Barański, Artur Jędrzejewski, Dariusz Krawczyk oraz Marcin Milewicz. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.