Jarosław Jankowski odchodzi z Grupy Waryński

4 lipca br. rezygnację z funkcji członka zarządu Waryński Grupa Holdingowa złożył Jarosław Jankowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Jankowski odchodzi z Grupy Waryński

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl/AT

Property News

7 lip 2016 11:19


Jarosław Jankowski z Grupą Waryński związany był od 2008 r. Od kwietnia br. pełnił funkcję członka zarządu, a wcześniej przez ponad siedem lat prezesa zarządu. W tym czasie spółka, kojarzona przez lata głównie z produkcją maszyn budowlanych oraz części i podzespołów hydraulicznych, stawiła czoła współczesnym realiom biznesowym, przeprowadzając z sukcesem proces głębokiej restrukturyzacji całej Grupy Kapitałowej.

Spółka została przekształcona w nowoczesną firmę deweloperską, która prowadzi działalność zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i biurowym.

Pod kierownictwem Jarosława Jankowskiego, Grupa Waryński, rozpoczęła realizację dwóch projektów mieszkaniowych na warszawskiej Woli – Stacji Kazimierz i Miasta Wola. Spółka rozpoczęła również realizację pierwszego projektu biurowego o nazwie EQlibrium. W ciągu zaledwie kilku lat Grupa Waryński stała się istotnym graczem na rynku nieruchomości, który z powodzeniem rywalizuje z podmiotami komercyjnymi, czego dowodem są wyniki sprzedaży poszczególnych etapów kompleksów mieszkaniowych Miasto Wola i Stacja Kazimierz oraz dynamiczne tempo realizacji inwestycji.

Do momentu rezygnacji Jarosława Jankowskiego z funkcji członka zarządu, Grupa Waryński wspólnie z partnerami uruchomiła 5 etapów projektów mieszkaniowych, zakładających budowę 670 mieszkań, z których już ponad 550 znalazło swoich nabywców. Aktualnie spółka zarządzana przez Mirosława Łozińskiego – prezesa zarządu i Przemysława Bednarczyka – wiceprezesa zarządu, koncentruje się na realizacji i wprowadzaniu do sprzedaży kolejnych faz projektów mieszkaniowych oraz kontynuacji budowy i komercjalizacji biurowca EQlibrium.

Kluczowym obszarem działalności Waryński S.A. Grupa Holdingowa jest aktywność na rynku deweloperskim oraz intensywne budowanie pozycji marki na rynku nieruchomości. W skład Grupy Waryński wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz kontynuująca tradycję marki w sektorze maszyn budowlanych, spółka Waryński Trade Sp. z o.o. Głównym akcjonariuszem Waryński S.A. Grupa Holdingowa jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.