Jarosław Błasiak dyrektorem operacyjnym Vanquis Bank

Vanquis Bank poszerza grono ekspertów. Stanowisko dyrektora operacyjnego objął Jarosław Błasiak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Błasiak dyrektorem operacyjnym Vanquis Bank

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 gru 2014 13:42


Jarosław Błasiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku, ukończył także międzynarodowe studia podyplomowe MBA w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, jak również studia podyplomowe w zakresie zarządzania i mediacji w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów. Ekspert w obszarze windykacji, obsługi klienta oraz ryzyka kredytowego.

Błasiak ma 14-letnie, zróżnicowane doświadczenie zawodowe. Do jego głównych osiągnięć należy m.in. zbudowanie od podstaw, a następnie zarządzenie departamentem windykacji w firmie PSA Finance (oddział w Polsce) – prowadzącej działalność bankową i leasingową.

Czytaj też: Jacek Smolarek został prezesem Concordii

Obecny dyrektor operacyjny Vanquis Bank nadzorował projekty związane z wprowadzaniem na polski rynek nowoczesnych produktów finansowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii webowych, na podstawie danych empirycznych opracował karty scoringowe dla oddziału PSA Finance, jak również zaprojektował i wdrożył z powodzeniem systemy ewaluacyjno-motywacyjne.

Do jego osiągnięć należy również zaprogramowanie ponad 40 narzędzi optymalizacyjnych, ułatwiających codzienną działalność operacyjną, z wykorzystaniem języka VBA, w tym m.in. kalkulator Erlanga, narzędzia związane z optymalizacją procesów decyzyjnych, narzędzia prognostyczne oraz narzędzia do analizy wrażliwości. Odpowiadał też za wdrożenie oraz rozwój systemów „Excellence” (LEAN/Six sigma).

Czytaj też: RICS wzmacnia skład europejskiego zarządu

W swojej karierze zawodowej zajmował się dodatkowo prowadzeniem szkoleń w zakresie technik kreatywnego myślenia metodą ASIT (Advanced Systematic Creative Thinking Techiques), negocjacji, zarządzania sytuacjami konfliktowymi, mowy ciała etc. Współpracował z kluczowymi menedżerami w spółkach w środowisku międzynarodowym.

W Vanquis Bank w Polsce Jarosław Błasiak odpowiada za nadzór nad całością procesów operacyjnych, tj. inteligentnym zarządzeniem bazami danych, pozyskaniem, ofertowaniem
i obsługą klienta oraz całością logistyki związanej z oferowanymi usługami finansowymi.

- W swojej pracy koncentruję się przede wszystkim na tych rozwiązaniach, które wpływają na poziom satysfakcji klientów, bo to właśnie ten parametr w sposób bezpośredni przekłada się na sukces firmy. Pracuję więc nie tylko nad nowymi rozwiązaniami, ale i nad doskonaleniem umiejętności interpersonalnych, które są bardzo pomocne przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków – mówi dyrektor operacyjny Vanquis Bank w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

^jaksa 2015-05-27 00:56:49

no i ten wielki szpec od finansjery doprowadził do upadku tego banku w Polsce