Jarosław Bartkiewicz prezesem Prudential w Polsce

Jarosław Bartkiewicz obejmie stanowisko prezesa Prudential w Polsce z dniem 1 kwietnia 2016 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Bartkiewicz prezesem Prudential w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 sty 2016 15:43


Prudential ogłosił  zamiar powołania Jarosława Bartkiewicza na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Dotychczas kierował on spółką Axa Życie. Komentując wybór menedżera, Tulsi Naidu, dyrektor wykonawczy w Prudential na Zjednoczone Królestwo i Europę, powiedziała: – Na czele firmy stanie doświadczony i dobrze znany rynkowi menedżer. Głęboko wierzę, że Jarosław Bartkiewicz to właściwa osoba do realizacji naszych ambicji i planów na wymagającym rynku.

Nowy prezes Prudential w Polsce rozpocznie swoją pracę 1 kwietnia 2016r. – Prudential to silna i znana marka, a dla mnie osobiście kierowanie taką firmą to wyzwanie biznesowe­ – powiedział Jarosław Bartkiewicz.

Jarosław Bartkiewicz to doświadczony menedżer i postać doskonale znana rynkowi ubezpieczeń, nie tylko w Polsce. Jest absolwentem wydziału matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również czteroletnie studium ekonomii Uniwersytetu Columbia, prowadzone przez wydział nauk ekonomicznych UW.

Jest certyfikowanym aktuariuszem, odbył wiele szkoleń z finansów, bankowości i ubezpieczeń. Swoją karierę zawodową związał od początku z branżą finansową, rozpoczynając pracę w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer, skąd trafił do Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie PBK.

Kolejne szczeble jego kariery to Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Zurich oraz ING Nationale-Nederlanden, w której spędził dziewięć lat, realizując wiele strategicznych projektów, również poza Polską. W hiszpańskiej spółce grupy ING Nationale-Nederlanden kierował sprzedażą i marketingiem. Od 2010 do początku 2016 r. był prezesem Axa Życie. Jarosław Bartkiewicz kieruje pracami Komisji Ubezpieczeń na Życie przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.