Janusz Wojciechowski członkiem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego

Rada Ministrów desygnowała Janusza Wojciechowskiego na stanowisko członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, który jest wewnętrzną instytucją kontroli finansów UE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Wojciechowski członkiem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

15 gru 2015 8:20


Aplikacje na członka ETO złożyło 15 kandydatów, z których 8 spełniało wymagania formalne. Spośród zgłoszonych Komitet ds. Europejskich rekomendował na to stanowisko Janusza Wojciechowskiego. Rada Ministrów zatwierdziła tę kandydaturę. Po pozytywnej opinii komisji ds. UE prezes RM desygnuje Janusza Wojciechowskiego na stanowisko członka ETO.

W skład ETO wchodzi po jednym przedstawicielu państw członkowskich wyznaczonych przez rząd. Członkowie Trybunału są zatwierdzani przez radę kwalifikowaną większością głosów po konsultacji z Parlamentem Europejskim. Mandat członka trybunału trwa 6 lat i może być odnawiany.

- Kadencje 9 dotychczasowych członków trybunału, w tym polskiego członka Augustyna Kubika, upływają 6 maja 2016 roku. Rządy państw członkowskich zostały poproszone przez Sekretariat Generalny Rady UE o przekazanie propozycji kandydatur na członków ETO do 16 listopada br. – relacjonował Aleksander Stępkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.