Jan Krzysztof Bielecki w EY Polska

Dziś, 12 stycznia 2015 r., Jan Krzysztof Bielecki, były premier, prezes banku Pekao i szef Rady Gospodarczej, rozpoczął pracę na stanowisku przewodniczącego Rady Partnerów w EY Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jan Krzysztof Bielecki w EY Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 sty 2015 9:54


W ramach pełnienia tej funkcji, do obszarów zaangażowania Jana Krzysztofa Bieleckiego należeć będą działania z zakresu mentoringu i doradztwa świadczone gronu Partnerów EY Polska, reprezentowanie i wspieranie marki EY Polska na rynku polskim i na rynkach międzynarodowych oraz wspieranie firmy w działaniach mających na celu promocję Polski na arenie międzynarodowej jako kraju oferującego przedsiębiorstwom zagranicznym atrakcyjne warunki do inwestowania.

Jan Krzysztof Bielecki będzie ponadto odpowiedzialny za współtworzenie strategii firmy EY Polska w zakresie wsparcia udzielanego polskim firmom, a także w zakresie promocji i rozwoju polskiej przedsiębiorczości, między innymi w ramach działań programu EY Przedsiębiorca Roku, edycji polskiej.

Ponadto, sprawując funkcję Przewodniczącego Rady Partnerów EY Polska, Jan Krzysztof Bielecki reprezentował będzie firmę EY - w tym szczególnie regiony EY EMEIA i EY CSE - w relacjach z otoczeniem społecznym oraz regulacyjnym, na poziomie międzynarodowym.

Czytaj też: Bielecki: Warto było poświęcić pięć lat na pracę dla państwa

Jan Krzysztof Bielecki jest profesjonalistą o unikatowej w warunkach polskiego rynku pozycji, którą ukształtowały doświadczenia zdobyte w trakcie pełnienia wielu prestiżowych funkcji na arenie biznesowej oraz w sektorze publicznym.

W latach 80-tych był działaczem demokratycznej opozycji. Jako gospodarczy ekspert „Solidarności” współpracował z podziemnymi władzami związku. Z rekomendacji Lecha Wałęsy powołany został na stanowisko Prezesa Rady Ministrów RP w roku 1991, a w roku 1992, w kolejnym post-solidarnościowym gabinecie, sprawował funkcję Ministra ds. Integracji Europejskiej.

W latach 1993 – 2003 był przedstawicielem Polski w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, a w latach 2003-2010 sprawował funkcję Prezesa Zarządu Banku Pekao SA, drugiego pod względem wielkości banku w Polsce. Od marca 2010 roku do grudnia roku 2014 kierował pracami Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów RP.

- Możliwość wykorzystania przez EY Polska wiedzy i kompetencji Jana Krzysztofa Bieleckiego jest zbieżna z praktykowaną przez nas zasadą współpracy młodych talentów z osobami o wieloletnim doświadczeniu – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2015-01-13 20:09:10

Wielka szkoda , że nie chce zainwestować w krajowy biznes zarobionych pieniędzy tylko będzie pomagał imperialistom je z Polski wywozić. Wstyd!

J X 2015-01-12 14:15:59

Nikt nam nie wmówi, że oni ulepszają i ratują Kraj. Napełniają własne kiesy, a jeśli do tego mogą dodać sobie promocji na arenie polityczno-społecznej - robią tak bez zająknięcia. Nie wątpię w wiedzę merytoryczną. Wątpię w uczciwość i lojalność.

Wyborca 2015-01-12 12:29:59

Chyba P Bielecki z Tuskiem już pokazali co potrafią zrobić w Polsce. Czyli niszczyc kraj. Pytam się kto tego Pana promuje.?