Jan Fabian zrezygnował z funkcji prezesa OKD i z zasiadania w zarządzie NWR

Jan Fabian zrezygnował z zasiadania w zarządzie NWR („Zarząd”), a także z funkcji prezesa OKD, a.s. („OKD”) z dniem 31 grudnia 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jan Fabian zrezygnował z funkcji prezesa OKD i z zasiadania w zarządzie NWR

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

6 gru 2013 9:16


Jan Fabian dołączył do Zarządu jako dyrektor wykonawczy NWR z dniem 1 stycznia 2013 r.  W tym samym dniu został też Prezesem i Prezesem Zarządu OKD, głównej spółki zależnej NWR. Wcześniej pełnił on funkcję dyrektora ds. operacyjnych NWR, odpowiadając ogólnie za działalność koksowniczą i polską działalność spółki NWR Karbonia.

Zarząd i kierownictwo NWR chciałoby podziękować Janowi za jego czas i poświęcenie dla NWR i życzyć mu wszystkiego dobrego w jego przyszłych przedsięwzięciach biznesowych. Jan będzie w dalszym ciągu doradzał Spółce w miarę zapotrzebowania jako niezależny doradca.

Gareth Penny, prezes NWR, powiedział: „Jan kierował OKD podczas jednego z najtrudniejszych okresów w jego historii. Z powodzeniem zainicjował zmiany potrzebne, by przeobrazić OKD w organizację bardziej ekonomiczną i efektywną, organizację, która będzie mogła sprostać niespotykanym dotąd wyzwaniom rynkowym. Wśród osiągnięć OKD, gdy najego czele stał Jan możemy wymienić m.in. sukces przy ograniczeniu kosztów, dalsze polepszenie warunków bezpieczeństwa, scentralizowanie zarządu nad kopalniami i zakończenie procesu negocjacji nowego układu zbiorowego ze związkami zawodowymi OKD na następne pięć lat.”

Poczynając od 1 stycznia 2014 roku NWR zamierza dokonać uproszczenia ogólnej struktury zarządzania. Na stanowiska Jana w zarządach NWR i OKD nie będzie poszukiwany następca.

Funkcję kierowniczą w zarządzie OKD sprawować będzie teraz Dyrektor Zarządzający. Decyzją Spółki został nim Pan Dale Ekmark.

Ekmark jest obywatelem Stanów Zjednoczonych, w przeszłości zajmował różne stanowiska kierownicze w firmach z branży wydobywczej, w tym w AMG Mining Ltd., Sydvaranger Gruve AS, Cleveland Cliffs, Placer Dome, DeBeers i Kazakhmys Plc. Pracę w NWR rozpoczął w sierpniu 2013 r. jako dyrektor transformacji działalności górniczej. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.