Jakub Skiba prezesem PWPW

Jakub Skiba obejmie stanowisko prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Rada Nadzorcza 20 października delegował go na to stanowisko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakub Skiba prezesem PWPW

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

20 paź 2017 13:18


Jakub Skiba został w piątek (20 października) p.o. prezesem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W czwartek został odwołany ze stanowiska wiceszefa MSWiA - poinformował resort, który sprawuje nadzór nad PWPW.

Jakub Skiba od 18 listopada 2015 roku pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 1993–1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 – dyrektora generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym.

Od 2005 roku był dyrektorem generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 roku został powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Przypomnijmy, że w połowie października 2017 r. Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołała prezesa Piotra Woyciechowskiego. Jego obowiązki tymczasowo powierzono wiceprezesowi Robertowi Malickiemu.

Odwołanie Woyciechowskiego miało mieć związek z ujawnionymi przez media informacjami o podsłuchiwaniu związkowców działających w spółce. Zarząd firmy wykorzystywał później zebrane w nielegalny sposób informacje w negocjacjach ze związkami.

Zarząd PWPW zaprzeczył jednak, że ma to związek z podsłuchami.

- Nie jest prawdą, jakoby (prezes - red.) miał wiedzę, a tym bardziej brał udział w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców. Oświadczamy, że jakiekolwiek tego rodzaju insynuacje pod adresem Zarządu PWPW S.A. spotkają się z adekwatną reakcją z wykorzystaniem wszelkich instrumentów prawnych - podała spółka w komunikacie - poinformował zarząd.

PWPW to przedsiębiorstwo wpisane na listę spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego. Jej statutowym celem jest produkcja banknotów oraz dokumentów zabezpieczonych. Obecnie wytwórnia produkuje banknoty dla Narodowego Banku Polskiego, prawa jazdy, dowody rejestracyjne oraz blankiety dowodów osobistych, które personalizowane są w MSW. W PWPW produkowany jest również polski paszport biometryczny - książeczka paszportowa z wszytym w okładkę mikroprocesorem, do którego w MSW wprowadzane są dane biometryczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.