Jakub Karnowski zrezygnował z kierowania PKP

0 0
Jakub Karnowski zrezygnował z kierowania PKP
Jakub Karnowski zrezygnował ze stanowiska prezesa grupy PKP. /Fot. Paweł Pawłowski

Jakub Karnowski zrezygnował ze stanowiska prezesa grupy PKP. Ze stanowiska członka zarządu zrezygnował również Piotr Ciżkowicz.

O rezygnacji poinformowało PKP w poniedziałek, 30 listopada.

- Jeszcze cztery lata temu PKP były synonimem niewydolnego przedsiębiorstwa, dla którego klient stanowił zło konieczne. Gdy wraz z naszymi współpracownikami rozpoczynaliśmy reformę spółek grupy, wiele osób nie wierzyło, że można z nich stworzyć nowoczesne, działające według rynkowych zasad firmy. To się jednak udało - napisali w oświadczeniu Karnowski i Ciżkowicz.

- Mamy nadzieję, że pozytywne zmiany na polskiej kolei będą kontynuowane. Deklarujemy nowemu kierownictwu grupy PKP pełne wsparcie w przekazaniu doświadczeń z ostatnich lat, gdyż przed polską koleją jeszcze dużo wyzwań - zapewnili.

Zaznaczyli również, że PKP zostały przekształcone w nowocześnie działające przedsiębiorstwo, a było to możliwe - jak wskazali - m.in. dzięki racjonalizacji zatrudnienia, wielomilionowym oszczędnościom oraz wprowadzeniu profesjonalnego audytu, który pozwolił na wykrycie i eliminowanie nieprawidłowości, które występowały wcześniej w spółkach.

Osiągnięcia

Jak podkreślili Ciżkowicz i Karnowski, najważniejszym punktem zmian było postawienie w centrum uwagi klienta.

- Jeszcze w 2011 r., według badania Eurobarometr, Polska była na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o satysfakcję podróżnych. Grupie PKP udało się sprawić, że poziom zadowolenia z podróży pociągami znacząco wzrósł. Obecnie poziom satysfakcji z usług PKP Intercity wynosi 64 proc. Podróżni doceniają komfort podróżowania zmodernizowanym lub nowym taborem, w tym pociągami Express Intercity Premium (Pendolino) oraz atrakcyjne oferty biletowe - ocenili w komunikacie.

Podkreślili, że z usług PKP Intercity na dwa miesiące przed końcem roku skorzystało blisko 26 mln pasażerów, czyli o ponad 4 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Te wyniki to efekt całego, złożonego procesu zmian, jakie zostały zapoczątkowane w grupie PKP w 2012 r. Objęły one 4 zasadnicze obszary: klient, inwestycje, bezpieczeństwo, zarządzanie. Na tych filarach oparta została trzyletnia strategia grupy PKP, której wszystkie główne cele udało się zrealizować - wskazali.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.