Jakub Karnowski, prezes PKP w radzie nadzorczej HSBC Bank Polska

0 0
Jakub Karnowski, prezes PKP w radzie nadzorczej HSBC Bank Polska
Jakub Karnowski, prezes PKP Cargo niezależnym członkiem rady nadzorczej banku HSBC w Polsce /fot. Paweł Pawłowski

Jakub Karnowski został powołany na niezależnego członka rady nadzorczej HSBC Bank Polska. Wraz z pozostałymi członkami rady będzie nadzorował postępy we wdrażaniu strategii banku i realizacji jego ambicji bycia wiodącym bankiem międzynarodowym w Polsce.

- Cieszymy się, że Jakub Karnowski dołączy do grona członków rady nadzorczej, pracowników banku i szerszej społeczności związanej z grupą HSBC. Do rady wnosi wiedzę i doświadczenie zgromadzone w sektorze publicznym i prywatnym, a jednocześnie – rzadko spotykane połączenie „know-how” zdobytego zarówno na rynkach finansowych, jak i w segmencie przedsiębiorstw - powiedział Chris Davies, przewodniczący rady nadzorczej HSBC Bank Polska.

- Liczymy, że ze znajomością lokalnego i globalnego otoczenia makroekonomicznego i rynków finansowych oraz kwalifikacjami w zakresie zarządzania i nadzorowania działalności największych polskich spółek, będzie wspierał HSBC w realizacji planów wzrostowych w tym kraju - powiedział.

Jakub Karnowski posiada bogate, niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe. W 1997 roku, po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów ekonomicznych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, rozpoczął pracę jako doradca ministra finansów. W 1998 roku awansował na szefa gabinetu politycznego w tym samym ministerstwie. W 2001 roku rozpoczął pracę w Narodowym Banku Polskim, gdzie pełnił funkcje doradcy prezesa i dyrektora departamentu zagranicznego. W 2003 roku objął stanowisko wiceprzewodniczącego komitetu wykonawczego Banku Światowego
w Waszyngtonie, gdzie pracował do 2008 roku.

Po powrocie do Polski stanął na czele PKO TFI, obejmując stanowisko prezesa zarządu. W 2012 został powołany na stanowisko prezesa zarządu Polskich Kolei Państwowych, które piastuje do dziś. Jest członkiem rady nadzorczej PZU i przewodniczącym rady nadzorczej PKP Cargo. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych i wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również absolwentem studiów MBA na Uniwersytecie w Minnesocie, posiada dyplom CFA.

Jest żonaty, ma troje dzieci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Wystarczylo w jego umowie o prace z PKP napisac , ze pracownik zobowiazuje sie do pracy wylacznie na rzecz Spolki oraz do nie wykonywania zadnej dodatkowej dzialalnosci , pracy zawodowej poza wykonywana w ramach umowy z PKP. Takie zasady stosuje sie na zachodzie. Jak widac w Polsce liczy sie tylko interes osobisty.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.