Jacek Świderski prezesem Wirtualnej Polski

Grupa o2 wraz z funduszem Innova Capital sfinalizowały transakcję zakupu Wirtualnej Polski. Połączone spółki funkcjonować będą na rynku pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Na czele zarządu nowej firmy stanął Jacek Świderski. W Radzie Nadzorczej zasiądzie Łukasz Wejchert, były prezes Onetu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Świderski prezesem Wirtualnej Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 lut 2014 12:09


Zakup 100 proc. akcji Wirtualnej Polski od spółki zależnej Orange Polska S.A. (dawna TP S.A.) przez Grupę o2 kończy formalny proces tworzenia nowej Grupy Wirtualna Polska (GWP). Pierwszym jego etapem było objęcie większościowego pakietu akcji Grupy o2 przez European Media Holding kontrolowany przez fundusz Innova Capital. Obie transakcje zaaprobował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Stajemy się partnerem pierwszego wyboru dla internautów i reklamodawców. Oferujemy wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również masowe usługi takie jak Pocztę WP i Pocztę o2, które mają lojalnych odbiorców - mówi Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska.

W oparciu o czołowe marki portali WP i o2 oraz wortalu dobreprogramy.pl Grupa Wirtualna Polska staje się liderem internetu w Polsce. Bazując na najnowszych, listopadowych wynikach badania Megapanel PBI/ Gemius można szacować, że GWP ma rekordową liczbę 17,4 miliona użytkowników, czyli ponad 82 proc. zasięg.

- o2 i WP tworzą uzupełniającą się, stabilną platformę, na której grupa czołowych internetowych przedsiębiorców i fachowców ma ambicję zbudować silnego, polskiego czempiona - mówi Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający funduszu Innova Capital.

Zarząd Grupy Wirtualna Polska tworzyć będą Jacek Świderski, który obejmie funkcję prezesa oraz Michał Brański, Krzysztof Sierota i Elżbieta Bujniewicz. Radę Nadzorczą zasilą znani eksperci i przedsiębiorcy działający w branży mediów internetowych.

- Potencjał ludzi i marek zebranych w Grupie Wirtualna Polska stwarza ciekawe możliwości rozwoju w kierunkach, które postawiłem sobie za priorytety, czyli innowacyjnych technologiach on-line. Wierzę, że utrzymanie pozycji lidera i wzrost wartości jest możliwy poprzez rozwój nowych projektów, bazujących na aktywach Grupy WP. Stąd moje zaangażowanie w ten projekt - mówi Łukasz Wejchert.

Do grona inwestorów Grupy Wirtualna Polska dołączy MCI Management, który poprzez swój subfundusz MCI EuroVentures 1.0 zawarł umowę ze spółką European Media Holding, w ramach której objął pakiet mniejszościowy EMH dający równowartość 20 proc. pakiet udziałów w Grupie o2.

Marki WP.PL i o2.pl, tak jak i inne marki w portfolio Grupy Wirtualna Polska, zachowają swoją odrębność. Połączenie prawne obu spółek będzie przeprowadzone do końca bieżącego roku. Równolegle będą trwać prace nad nowymi, innowacyjnymi usługami, rozwojem serwisów w oparciu o własne, ekskluzywne treści i nową wspólną ofertą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.