Jacek Obłękowski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa PKO BP

Zarząd PKO Banku Polskiego poinformował, że 21 marca 2016 r. Jacek Obłękowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Banku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Obłękowski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa PKO BP

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 mar 2016 21:33


Nie podano przyczyn rezygnacji.

Jacek Obłękowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie - specjalizacja historia i dyplomacja. Ukończył kurs maklerski. Jest także absolwentem University of Navara IESE- AMP.

Pracę zawodową rozpoczął w 1991 r. w Powszechnym Banku Gospodarczym, gdzie do 1998 r. pracował na stanowiskach od stażysty do dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią. Od września 1998 r. był pracownikiem PKO Banku Polskiego, gdzie pracował kolejno na stanowiskach dyrektora departamentu bankowości detalicznej, dyrektora departamentu marketingu i sprzedaży i jednocześnie p.o. dyrektora biura obsługi rekompensat, dyrektora zarządzającego pionem sieci oraz - od grudnia 2000 r. do czerwca 2002 r. - dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za nadzorowanie prac związanych z biznesowymi aspektami wdrożenia Centralnego Systemu Informatycznego.

Do 2004 r. był przewodniczącym rady nadzorczej Inteligo Financial Services. Był również przewodniczącym rady nadzorczej KredytBank Ukraina. Od 2013 roku – wiceprzewodniczący rady nadzorczej Kedytobanku. W latach 2002 - 2007 był wiceprezesem zarządu Banku odpowiedzialnym za obszar rynku detalicznego oraz marketing. W tym czasie był m.in. przewodniczącym komitetu kredytowego banku, członkiem rady dyrektorów Visa Europe. Był odpowiedzialny za przejęcie Inteligo.

Od 2007 pełnił funkcję prezesa zarządu Dominet Bank, a po fuzji - od 2009 do 2011 r. pełnił w BNP Paribas/Fortis Bank Polska funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za pion obsługi małych przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.

Członek Rad Nadzorczych: PKO TFI od 2011 roku, PKO Banku Hipotecznego od 2014 roku.

Od 2011 roku wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za nadzór nad obszarem rynku detalicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.