Jacek Leonkiewicz przewodniczącym Rady Nadzorczej w PKP Energetyka

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Jacka Leonkiewicza na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Energetyka. Zastąpił on dotychczasowego Przewodniczącego Pana Piotra Ciżkowicza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Leonkiewicz przewodniczącym Rady Nadzorczej w PKP Energetyka

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 wrz 2014 10:44


Jacek Leonkiewicz rozpoczął swoją karierę zawodową w jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie J.P. Morgan, w Londynie gdzie pracował w zespołach Equity Capital Markets, Debt Capital Markets oraz Equity Private Placements. Pracował również w zespole Debt Capital Partners banku Merrill Lynch w Londynie.

Swoją karierę zawodową kontynuował w PKO TFI gdzie zajmował się analizą rynku akcji, w szczególności spółek z sektora budowlanego, przemysłowego, deweloperskiego oraz transportowego. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora Zarządzającego do spraw Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w PKP.

Jacek Leonkiewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz CEMS Master in International Management. Studiował również w Madrycie na Universidad Carlos III oraz w Kopenhadze na Copenhagen Business School. Jest posiadaczem certyfikatu Securities & Investment Institute w Londynie z zakresu regulacji finansowych, papierów wartościowych i derywatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.