Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała we wtorek (2 sierpnia) Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 sie 2016 15:36


Jeszcze we wtorek (2 sierpnia) Rada Mediów Narodowych, która zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP, wybierze jego następce. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to Małgorzata Raczyńska.

Przypomnijmy, minister skarbu państwa, Dawid Jackiewicz powołał Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP 8 stycznia tego roku. Zastąpił on na tym stanowisku Janusza Daszczyńskiego.

Tuż po objęciu stanowiska, Kurski zarządził audyt w TVP. Nie obyło się również bez zmian personalnych. Ze stacją rozstało się wielu dziennikarzy, m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Justyna Dobrosz-Oracz czy Karolina Lewicka.

Czytaj też: TVP: Tadla zwolniona. Do "Wiadomości" wraca Holecka. Kto za kogo na Woronicza?

Teraz, po ośmiu miesiącach szefowania TVP, ze stacją rozstaje się Jacek Kurski. Rada Mediów Narodowych, na której czele w poniedziałek (1 sierpnia) stanął Krzysztof Czabański, na razie nie podała powodu odwołania Kurskiego ze stanowiska prezesa. Czabański zapowiedział jedynie, że konkurs na nowego szefa Telewizji Polskiej zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty najpóźniej do połowy października.

Jacek Kurski zanim został prezesem TVP był - od listopada 2015 r. - był podsekretarzem stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego. Wcześniek, od 2009 do 2014 roku był europosłem, najpierw PiS, a potem Solidarnej Polski. Podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego nie udało mu się uzyskać reelekcji.

W przeszłości był także dziennikarzem (m.in. "Tygodnika Solidarność" oraz Telewizji Polskiej), samorządowcem oraz posłem na Sejm V i VI kadencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.