Jacek Guliński nowym dyrektorem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Chemik, prof. Jacek Guliński został nowym dyrektorem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). Guliński chce, aby Park skupił się na poszerzaniu oferty usług proinnowacyjnych i wykorzystał szanse jakie dają unijne fundusze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Guliński nowym dyrektorem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sty 2015 8:23


Prof. Jacek Guliński objął funkcję dyrektora Parku oraz prezesa Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM), w ramach której działa PPNT. Guliński był m.in. podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prorektorem UAM; specjalizuje się w chemii krzemoorganicznej oraz zagadnieniach związanych z transferem innowacji i technologii. Zastąpił na stanowisku prof. Bogdana Marcińca.

Jak przekazał w komunikacie PPNT Guliński, "obserwując rozwój tego typu instytucji w Polsce, można zauważyć, że wiele z nich kładzie nacisk na infrastrukturę". "Jednak to nie w murach i infrastrukturze jest przyszłość. W większym stopniu trzeba zwrócić uwagę na usługi. Te usługi, których potrzebuje i wykorzystuje przemysł oraz świat nauki" - dodał.

Guliński był już związany z PPNT. Przez 13 lat, w latach 1995-2008, pełnił funkcję zastępcy dyrektora Parku.

PPNT w najbliższym czasie chce realizować przedsięwzięcia dzięki funduszom unijnym oraz rozwinąć i zacieśnić współpracę z Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny powstał w 1995 r. i był pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Jest prowadzony przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Parku pracuje ok. 350 osób, działa ponad 80 firm oraz kilka centrów badawczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.