Jacek Faltynowicz ponownie prezesem Elektrobudowy. Z zarządu znika za to czterech menedżerów

Rada nadzorcza Elektrobudowy powoła zarząd spółki na nową kadencję. Będzie on liczył trzy osoby, a nie sześć jak dotychczas. W nowym zarządzie pozostało dwóch dawnych członków oraz przybył jeden nowy menedżer.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Faltynowicz ponownie prezesem Elektrobudowy. Z zarządu znika za to czterech menedżerów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

30 kwi 2015 12:41


W zarządzie pozostał prezes Jacek Faltynowicz, a Janusz Juszczyk z członka zarządu awansował na stanowisko wiceprezesa. Ponadto Elektrobudowa ma nowego członka zarządu w osobie Piotra Janczyka.

Wśród menadżerów, którzy zakończyli prace we władzach katowickiej spółki, znaleźli się: Ariusz Bober, Arkadiusz Klimowicz, Adam Świgulski i Sławomir Wołek.

Jacek Faltynowicz jest prezesem Elektrobudowy od 2000 r. Studia ukończył w 1974 r. Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej.

W latach 1974-1995 pracował w Przedsiębiorstwie Państwowym ZWAR w Warszawie kolejno jako technolog-programista, kierownik sekcji oprogramowania, kierownik działu rozwoju technologii, główny technolog, dyrektor ds. rozwoju oraz dyrektor techniczny i dyrektor naczelny.

W latach 1995-1999 Faltynowicz był prezesem i dyrektorem naczelnym ZWAR i późniejszego ABB-ZWAR. Przed pracą w Elektrobudowie pełnił też funkcję T&D Country Director w Alstom Polska w Mikołowie.

Janusz Juszczyk jest związany z Elektrobudową od 1985 r. Pracował na kierowniczych stanowiskach, a w 2001 r. został dyrektorem marketingu segmentu Rynek Wytwarzania Energii. W 2011 r. został członkiem zarządu spółki i dyrektorem oddziału Rynek Wytwarzania Energii.

Juszczyk ukończył w 1980 r. studia na kierunku elektrotechnika na Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu. W latach 1980-1983 pracował w Zakładach Koksowniczych im. Powstańców Śląskich w Zdzieszowicach, a następnie w Opolskim Kombinacie Ogrodniczym Opole Zakład Produkcji Sadowniczej Grudynia oraz w Okręgowych Warsztatach Poczty i Telekomunikacji w Opolu.

Piotr Janczyk jest związany z Elektrobudową od ponad 17 lat. Jako dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi ponosi odpowiedzialność za strategię i politykę personalną, administrację kadrowo- płacową, naliczanie wynagrodzeń, sprawy socjalne oraz całokształt kwestii z zakresu zarządzania personelem.

Ponadto od 2004 r. jako pełnomocnik zarządu odpowiada za relacje z zakładowymi organizacjami związkowymi, zaś od 2011 r. jako pełnomocnik zarządu ponosi dodatkowo odpowiedzialność za zagadnienia z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

Janczyk jest z wykształcenia ekonomistą. W 1989 r. ukończył Wydział Przemysłu Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Karierę zawodową rozpoczynał w Zakładzie Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa w Gliwicach działającym w ramach Instytutu Ekonomiki Przemysłu Chemicznego w Warszawie, gdzie w latach 1989-1991 zajmował się analizą oraz projektowaniem systemów zarządzania w przedsiębiorstwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.