Jacek Bojarowicz dyrektorem GDDKiA

0 0
Jacek Bojarowicz dyrektorem GDDKiA
Jacek Bojarowicz (w środku) ponownie na czele GDDKiA. Na zdjęciu po lewej Andrzej Adamczyk szef resortu infrastruktury i budownictwa, a po prawej - Jerzy Szmit, wiceminister MIB. /fot. Twitter

Premier Beata Szydło na wniosek Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktuy i budownictwa, powołała Jacka Bojarowicza na p.o. szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wcześniej z tej funkcji odwołany został Tomasz Rudnicki.

O tym, iż Jacek Bojarowicz od piątku (4 grudnia) będzie pełnił nową funkcję, minister poinformował na Twitterze.

Jacek Bojarowicz przed laty pracował już w GDDKiA - w 2006 r. został powołany przez ówczesnego ministra, Jerzego Polaczka, na stanowisko zastępcy dyrektora GDDKiA. Z funkcji tej został odwołany 10 maja 2008 r., czyli kilka miesięcy po przegranych przez PiS wyborach na rzecz PO-PSL. Stanowisko stracił wtedy również Janusz Koper, szef GDDKiA.

Od 23 kwietnia 2015 r. p.o. szefa GDDKiA był Tomasz Rudnicki, który przejął obowiązki po Ewie Tomali-Boruckiej, a jego zastępcami Monika Milwicz, Andrzej Maciejewski oraz Łukasz Lendner, a dyrektorem generalnym urzędu jest Joanna Nurkiewicz.

Bojarowicz urodził się w 1951 roku w Katowicach. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa drogowego. Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Kielcach.

W latach 1982-1987 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Jędrzejowie. W 1987 r. został przeniesiony na stanowisko zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Kielcach, gdzie awansował i w latach 1990-1998 pełnił obowiązki naczelnego dyrektora Okręgu Dróg Publicznych w Kielcach, a w latach 1999-2001 dyrektora biura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

W wyniku kolejnych reform administracji drogowej do lipca 2002 roku pełnił obowiązki dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Krakowie, a następnie dyrektora oddziału GDDKiA w Kielcach.W 2006 r. został zastępcą dyrektora GDDKiA.

Posiada uprawnienia zawodowe do projektowania dróg oraz wykonywania i nadzorowania robót drogowych i mostowych. Pełnił funkcję rozjemcy eksperta oraz inżyniera kontraktu w inwestycjach realizowanych przy udziale środków Banku Światowego i EBI. Odbył staże zawodowe w Holandii i USA.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Wreszcie wyleciał lendner
  Ale ile roszczeń w sądach
 • i jeszcze wszystkich z ich rodzin :-)
 • Może w końcu zostaną odwołani Lendner i Maciejewski bo tylko wtedy jest szansa na przywrócenie normalności w GDDKIA.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.