Jacek Bartkiewicz i Katarzyna Zajdel-Kurowska powołani przez prezydenta na członków zarządu NBP

Jacek Bartkiewicz z dniem 31 marca tego roku złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ). Zajdel-Kurowska od stycznia 2007 do lutego 2009 była wiceministrem finansów, nadzorującym Departament Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki, Departament Długu Publicznego oraz Departament Rozwoju Rynku Finansowego. Następnie była przedstawicielem Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Bartkiewicz i Katarzyna Zajdel-Kurowska powołani przez prezydenta na członków zarządu NBP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 kwi 2013 12:40


Bartkiewicz Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), doktorem nauk ekonomicznych Akademii Nauk Społecznych.

W latach 2004-2006 pełnił funkcję prezesa Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej, w latach 2001-2002, był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i wiceprzewodniczącym Komisji Nadzoru Bankowego. W latach 1997-2001 był wiceprezesem Banku Śląskiego.

W latach 1996-1998 Zajdel-Kurowska pracowała w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz w Ministerstwie Finansów; w 1998 r. rozpoczęła pracę jako ekonomista w Departamencie Skarbu, Citibank Poland SA. Po fuzji z Bankiem Handlowym objęła stanowisko Dyrektora Zespołu Analiz.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim w skład zarządu NBP wchodzą: prezes NBP jako przewodniczący oraz 6-8 członków zarządu, w tym 2 wiceprezesów NBP. Członków zarządu NBP powołuje i odwołuje prezydent na wniosek prezesa NBP. Członkowie zarządu NBP są powoływani na 6 lat.

W połowie marca tego roku upłynęła 6-letnia kadencja Zdzisława Sokala. Po powołaniu Bartkiewicza i Zajdel-Kurowskiej zarząd NBP liczy obecnie 8 członków, w tym 2 wiceprezesów. 2 listopada tego roku upływa kadencja Jakuba Skiby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.