Ivan Chrenko nie będzie już szefem HB Reavis

Ivan Chrenko, większościowy właściciel międzynarodowej grupy deweloperskiej HB Reavis, ogłosił rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego (group CEO).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ivan Chrenko nie będzie już szefem HB Reavis

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

8 paź 2013 13:06


- W tym roku grupa HB Reavis obchodziła 20. urodziny. Za nami dwie dekady wyjątkowego wzrostu. Na początku mieliśmy czterech pracowników, zaś wraz z upływem czasu ich liczba zwiększyła się do 400. Zaczynaliśmy, mając kilka tysięcy koron słowackich, dziś natomiast wartość grupy wynosi ponad 860 mln euro. Naszą działalność rozpoczęliśmy w Bratysławie i właśnie tam przez wiele lat realizowaliśmy nasze projekty; aktualnie pracujemy w czterech krajach, w kolejnych planujemy otworzyć biura. Staliśmy się międzynarodową firmą, z której jestem bardzo dumny - powiedział Ivan Chrenko.

Od 3 października 2013 nowym dyrektorem generalnym grupy jest Pavel Trenka, który w HB Reavis pracuje od 2007 roku. Aktywnie uczestniczył w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących działalności grupy, włącznie z decyzją o wejściu na rynek międzynarodowy, pozyskiwaniu nowych projektów i sprzedaży tych dokończonych.

- Dzięki Pavlowi grupa HB Reavis stała się w pełni profesjonalna. Jestem przekonany, że jego działania będą kontynuacją dotychczasowego zarządzania naszą firmą"- dodał Ivan Chrenko, który nadal pozostaje prezesem zarządu spółki i zamierza czynnie brać udział w pozyskiwaniu kolejnych projektów, tworzeniu nowych koncepcji i podejmowaniu strategicznych decyzji.

- Kierowanie jedną z najlepszych słowackich firm jest wielkim zobowiązaniem. Mam jednak oparcie w świetnym zespole złożonym z profesjonalistów pracujących na poszczególnych szczeblach, co jest wielkim plusem w czasach silnej konkurencji. Wierzę, że uda się nam nawiązać do osiągnięć na rynkach słowackim i środkowoeuropejskim, gdzie jesteśmy jednym z liderów w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, ale także odnieść sukces w innych krajach, w których zaczynamy naszą działalność - powiedział Pavel Trenka, obejmując stanowisko dyrektora generalnego. Przed podjęciem pracy w HB Reavis, Pavel Trenka pracował w państwach Europy Środkowo-Wschodniej i w USA dla firmy McKinsey&Company, a także w banku inwestycyjnym Bank Austria na Słowacji.

Międzynarodowa grupa deweloperska HB Reavis, z siedzibą w Luksemburgu, działa na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i Czechach. Od założenia w 1993 roku zrealizowała projekty w segmencie obiektów biurowych, handlowych i logistycznych o łącznej powierzchni do wynajęcia przekraczającej 670 tysięcy metrów kwadratowych. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.