Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte

0 0
Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte
Irena Pichola (fot.mat.pras.)

Irena Pichola na stanowisku partnera Deloitte będzie zarządzała zespołem świadczącym usługi z zakresu zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej.

W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się obiektem coraz większego zainteresowania globalnego biznesu i decydentów politycznych. Elementy tej koncepcji coraz częściej wpisywane są do porządków prawnych państw. Przykładowo, Unia Europejska zobligowała duże spółki i grupy do ujawniania informacji pozafinansowych i informacji dotyczących różnorodności od 2017 r.

Firma Deloitte, wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, wzmocniła swoje szeregi o nowego partnera - Irenę Picholę, która stanęła na czele nowego zespołu, zajmującego się doradztwem w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Irena Pichola od 1 maja br. jest szefem zespołu Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej (Sustainability Consulting, Deloitte Central Europe). To nowe stanowisko w strukturach firmy.

- Koncepcja zrównoważonego rozwoju zajmuje istotne miejsce w globalnej ofercie usług Deloitte. W roku 2014 firma Deloitte została wskazana w badaniu Verdantix jako lider usług doradczych i weryfikacyjnych z zakresu zrównoważonego rozwoju na świecie. Teraz przyszedł czas na przeniesienie globalnych ambicji Deloitte do Polski i krajów regionu – mówi Zbigniew Szczerbetka, szef konsultingu Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

– Dlatego cieszymy się, że do naszego grona dołączyła właśnie Irena. Jej wieloletnie polskie i zagraniczne doświadczenie, wiedza ekspercka, międzynarodowa sieć kontaktów oraz głębokie zrozumienie wyzwań stojących przed sektorem prywatnym i publicznym przyczynią się do bardziej dynamicznego rozwoju usług Deloitte w tym ważnym obszarze - dodaje.

Irena Pichola w propagowanie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu jest zaangażowana od 15 lat. Przez ostatnie 8 lat zajmowała stanowisko Lidera zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w PwC. Pracowała z największymi firmami w Polsce, realizując ponad 300 projektów z obszaru zrównoważonego rozwoju i CSR. Jest doradcą Rządu RP w zakresie zrównoważonego rozwoju, zasiada również w licznych radach, m.in. w Zespole ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przy Ministrze Gospodarki. Od ponad 10 lat jest Wiceprezesem Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.