Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte

Irena Pichola na stanowisku partnera Deloitte będzie zarządzała zespołem świadczącym usługi z zakresu zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 maj 2015 13:43


W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się obiektem coraz większego zainteresowania globalnego biznesu i decydentów politycznych. Elementy tej koncepcji coraz częściej wpisywane są do porządków prawnych państw. Przykładowo, Unia Europejska zobligowała duże spółki i grupy do ujawniania informacji pozafinansowych i informacji dotyczących różnorodności od 2017 r.

Firma Deloitte, wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, wzmocniła swoje szeregi o nowego partnera - Irenę Picholę, która stanęła na czele nowego zespołu, zajmującego się doradztwem w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Irena Pichola od 1 maja br. jest szefem zespołu Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej (Sustainability Consulting, Deloitte Central Europe). To nowe stanowisko w strukturach firmy.

- Koncepcja zrównoważonego rozwoju zajmuje istotne miejsce w globalnej ofercie usług Deloitte. W roku 2014 firma Deloitte została wskazana w badaniu Verdantix jako lider usług doradczych i weryfikacyjnych z zakresu zrównoważonego rozwoju na świecie. Teraz przyszedł czas na przeniesienie globalnych ambicji Deloitte do Polski i krajów regionu – mówi Zbigniew Szczerbetka, szef konsultingu Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

– Dlatego cieszymy się, że do naszego grona dołączyła właśnie Irena. Jej wieloletnie polskie i zagraniczne doświadczenie, wiedza ekspercka, międzynarodowa sieć kontaktów oraz głębokie zrozumienie wyzwań stojących przed sektorem prywatnym i publicznym przyczynią się do bardziej dynamicznego rozwoju usług Deloitte w tym ważnym obszarze - dodaje.

Irena Pichola w propagowanie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu jest zaangażowana od 15 lat. Przez ostatnie 8 lat zajmowała stanowisko Lidera zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w PwC. Pracowała z największymi firmami w Polsce, realizując ponad 300 projektów z obszaru zrównoważonego rozwoju i CSR. Jest doradcą Rządu RP w zakresie zrównoważonego rozwoju, zasiada również w licznych radach, m.in. w Zespole ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przy Ministrze Gospodarki. Od ponad 10 lat jest Wiceprezesem Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.