Ikou Nakagawa nowym szefem firmy Konica Minolta w Europie

Ikuo (Indy) Nakagawa przejął funkcję prezydenta w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH. Zastąpi Kena Osugę, który kierował europejskim zarządem firmy przez ostatnie trzy lata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ikou Nakagawa nowym szefem firmy Konica Minolta w Europie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 kwi 2014 10:46


Nakagawa jest związany z firmą od ponad 30 lat. Rozpoczął karierę w 1982 r. w Minolta Company Limited w Osace w Japonii. W ciągu trzech dekad realizował swoje obowiązki w działach sprzedaży i marketingu, planowania działań finansowych i strategicznych oraz jako członek kierownictwa wyższego szczebla w USA i Azji. W ostatnim czasie pełnił obowiązki prezydenta Konica Minolta Business Solutions w Chinach.

- Europa to region w którym odnosimy największe sukcesy sprzedażowe. Możliwość zarządzania Konica Minolta Business Services Europe stanowi dla mnie ogromny zaszczyt - powiedział.

Od 2003 do 2013 firma odnotowała w Europie 67 proc. wzrost sprzedaży - z 1,3 do 2,2 mld euro. Tym samym, zatrudnia obecnie w Europie prawie 9 tys. osób - niemal dwkrotnie więcej, niż w 2003 r.

Ken Osuga, były prezes europejskiego zarządu, po piętnastu latach spędzonych w Europie wróci do Japonii, gdzie obejmie stanowisko dyrektora finansowego, w głównej siedzibie firmy w Tokio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.