wnp.pl

Igor Sieczyn ponownie szefem Rosnieftu

0 0
Igor Sieczyn ponownie szefem Rosnieftu
Nowa kadencja Igora Sieczyna rozpocznie się oficjalnie 24 maja 2015 roku (Fot. mat. pras. Rosneft)

Rada Dyrektorów rosyjskiego państwowego koncernu Rosnieft powołała Igora Sieczyna, bliskiego współpracownika prezydenta Władimira Putina, na kolejną, pięcioletnią kadencję na stanowisku szefa największej rosyjskiej firmy naftowej.

Nowa kadencja Igora Sieczyna na czele zarządu Rosnieftu rozpocznie się oficjalnie 24 maja 2015 roku.

Jednocześnie Rosnieft opublikował zaakceptowane w kwietniu przez Radę Dyrektorów standardy dotyczące wynagradzania najważniejszych menedżerów spółki. Dokument ma status uregulowania wewnętrznego, ale ma być ściśle przestrzegany w kwestii kalkulowania wysokości płac prezesa i wiceprezesów spółki.

Wynika z niego, że zasadnicze wynagrodzenie Igora Sieczyna mieści się w przedziale od 15 do 20 mln rubli miesięcznie (294-392 tys. dolarów). Pierwszy wiceprezes Rosnieftu może zarobić 30-50 proc. wynagrodzenia prezesa, inni wiceprezesi 20-40 proc., a pozostali kluczowi menedżerowie od 10 do 35 proc. tej wielkości. To oznacza, że przedstawiciele top managementu Rosnieftu zarabiają co najmniej 1,5 mln rubli miesięcznie (29,2 tys. dolarów).

A to jedynie pensja zasadnicza. Do tego dochodzą premie, w przypadku Igora Sieczyna w wysokości 150 proc. rocznego wynagrodzenia, a dla pozostałych kluczowych menedżerów w wysokości 140 proc. rocznej pensji, program opcji na akcje spółki, a także szereg dodatków, w tym dodatek za udział w pracach zarządu w wysokości 5 proc. pensji zasadniczej, dodatek za pracę z informacjami zawierającymi tajemnice państwowe, zwrot wydatków na wynajem nieruchomości, zwrot wydatków na naukę dzieci, a także wynagrodzenie za udział w zarządach spółek z grupy kapitałowej, pod warunkiem, że Rosnieft nie jest ich udziałowcem większościowym.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.