Igor Michalski nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni

Od pierwszego stycznia nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni zostanie aktor i reżyser Igor Michalski, który kierował ostatnio Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Artysta zamierza kontynuować dokonania wieloletniego szefa gdyńskiej sceny Macieja Korwina.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Igor Michalski nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 gru 2013 14:00


- Nie można oczywiście zaprzepaścić 18-letniego dorobku Macieja Korwina. Chciałbym w sposób wrażliwy i odpowiedzialny kontynuować to, czego dokonał, a jednocześnie spróbować dołożyć do tego jakąś dodatkową wartość - powiedział PAP Igor Michalski.

Dodał, że o szczegółowych zamierzeniach artystycznych będzie mógł mówić dopiero po rzeczywistym objęciu obowiązków dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni. - Muszę najpierw spotkać się i porozmawiać z zespołem teatru, poznać jego repertuar i stan finansów instytucji - wyjaśnił.

Igora Michalskiego na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni mianował zarząd województwa pomorskiego. Wcześniej decyzję tę zaakceptował minister kultury i dziedzictwa narodowego. Kontrakt z Michalskim na kierowanie gdyńskim teatrem został zawarty do 31 sierpnia 2017 r.

Maciej Korwin, dyrektor gdyńskiej sceny muzycznej od 1995 r., zmarł nagle 10 stycznia 2013 r. w wieku 59 lat. Konkurs na obsadę pozostawionego przez niego stanowiska, ogłoszony przez marszałka pomorskiego, nie został rozstrzygnięty. Rozmowy przeprowadzono z 14 osobami, ale żadna z nich nie otrzymała rekomendacji na funkcję dyrektora teatru. W tej sytuacji komisja konkursowa zdecydowała się na wybór szefa gdyńskiej sceny w formie negocjacji z wybranym przez siebie kandydatem.

Michalski urodził się 10 stycznia 1957 roku w Sopocie. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Debiutował w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie występował do 1982 roku. W latach 1982-2006 był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W 2006 r. został zastępcą dyrektora redakcji filmowej TVP1 w Warszawie. Po 25 latach powrócił do Kalisza, obejmując w marcu 2007 r. stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego.

Michalski wystąpił w niemal 80 rolach teatralnych, brał też udział w kilkunastu przedstawieniach Teatru TV.

Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżysera, a osobiście wyreżyserował spektakl muzyczny "Sceny miłosne dla dorosłych" (2003) w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Był też drugim reżyserem filmów telewizyjnych i fabularnych np. "O dwóch takich, co nic nie ukradli" w reż. Łukasza Wylężałka.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.