wnp.pl

Henryk Baranowski prezesem PGE

0 0
Henryk Baranowski prezesem PGE
Henryk Baranowski nowym prezesem PGE. (fot. Polskie LNG)

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego na prezesa spółki. Baranowski obejmie stery w firmie 31 marca.

Oprócz powołania Henryka Baranowskiego na prezesa PGE, rada nadzorcza podjęła także uchwały o powołaniu Marty Gajęckiej na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych; Bolesława Jankowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. handlu, a także Pawła Śliwy na stanowisko wiceprezesa ds. innowacji. Wszyscy obejmą swoje funkcje 31 marca.

Obecny prezes PGE - Marek Woszczyk, 2 marca złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji z dniem 30 marca 2016 r.

Henryk Baranowski, nowy prezes PGE od lat jest związany z branżą energetyczną. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, wydziału elektrycznego o specjalizacji elektroenergetyka.

W latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), gdzie doszedł do stanowiska dyrektora pionu telekomunikacji i informatyki. Od 2001 do 2006 r. był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetyczne-Info, a następnie - do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym. Był również członkiem zarządu i dyrektorem centrum analiz Portalu Organizacji Pozarządowych NGO. Od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska.

Zasiadał w radach nadzorczych spółek PGE Energia, Polkomtel, PSE-Operator oraz Tel-Energo. Był także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE). Brał udział w pracach organizacji międzynarodowych, m.in. Management Committee Eurelectric oraz Network of Experts of Information Technologies Eurelectric.

Henryk Baranowski był wiceministrem w resorcie skarbu od 19 listopada 2015 r. Nadzorował departamenty spółek strategicznych oraz nadzoru właścicielskiego, a także prace związane z budową terminalu LNG w Świnoujściu. Premier Beata Szydło przyjęła rezygnację Henryka Baranowskiego i odwołała go z funkcji wiceministra 2 marca 2016 r.

Więcej czytaj na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.