wnp.pl

Grzegorz Ślak nowym prezesem spółki Bartimpex

0 0
Grzegorz Ślak nowym prezesem spółki Bartimpex

Rada nadzorcza Bartimpex SA wyznaczyła Grzegorza Ślaka na prezesa zarządu spółki.

Menedżer, od 2011 roku pełnił funkcję prezesa największych spółek grupy kapitałowej Akwawitu Polmos SA oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o. Będzie kontynuował strategię Aleksandra Gudzowatego i rozwój wszystkich spółek oraz finalizację prowadzonych projektów.

Rodzina Gudzowatych będzie uczestniczyła w dalszym funkcjonowaniu Bartimpexu z poziomu Rady Nadzorczej. Za zarządzanie i realizację celów biznesowych będzie odpowiedzialny teraz Grzegorz Ślak.

Gdy Grzegorz Ślak w 2011 roku obejmował stanowisko prezesa zarządu spółek Wratislavia-Bio i Akwawit-Polmos, spółki te nie prowadziły działalności operacyjnej, miały znaczne zadłużenie i od kilku lat przynosiły regularnie straty. Dzięki restrukturyzacji oraz pozyskaniu nowych kontraktów w 2012 roku obie firmy miały ok. 900 mln zł przychodu i 40 mln zł zysku netto. Grzegorz Ślak nadal będzie prezesem obu tych spółek.

Grzegorz Ślak jest prawnikiem i finansistą wyspecjalizowanym w podatku akcyzowym, a w szczególności w paliwach i biopaliwach.

Swoją karierę rozpoczął w Banku Przemysłowo-Handlowym w Krakowie, gdzie zajmował się przede wszystkim finansowaniem i restrukturyzacją firm branży energetycznej, hutniczej i górniczej.

W roku 2001 został prezesem ds. finansowych giełdowej spółki Huta Ferrum, gdzie był autorem restrukturyzacji finansowej i strukturalnej przedsiębiorstwa.

W roku 2002 został Prezesem Zarządu Rafineria Trzebinia - jako pierwszy w Polsce wybudował instalację do produkcji estrów metylowych oraz rozpoczął sprzedaż oleju napędowego z 20 proc. dodatkiem biokomponentów.

Po zakończeniu kadencji w Rafinerii Trzebinia został prezesem zarządu giełdowej spółki Skotan. W 2008 roku został prezesem zarządu Bioeton i po przejęciu kontroli nad niemiecką firmą z branży energii odnawialnej BDK Kyritz GmbH został jej prezesem w 2009 r.

W lipcu 2011 r. Grzegorz Ślak został prezesem spółki Wratislavia-Bio, a w październiku 2011 r. firmy Akwawit-Polmos.
W swojej karierze był lub jest członkiem rad nadzorczych min: Orlen Oil S.A, J.W. Construction S.A., Orlen Asfalt S.A, Polonia Warszawa S.A., Euronaft Sp. z o.o.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.