Grzegorz Kryger zastępcą dyrektora do spraw edukacji i opieki w gdańskim urzędzie

0 0

• Grzegorz Kryger dołączył do zespołu wydziału rozwoju społecznego w urzędzie miasta Gdańska.
• Będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw edukacji i opieki.

Do października Grzegorz Kryger był dyrektorem jednej z gdańskich szkół. Teraz będzie zajmował się miejską edukacją jako zastępca dyrektora do spraw edukacji i opieki.

Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad realizacją zadań oświatowych gminy wynikających z przepisów prawa oraz współpraca z dyrektorami placówek publicznych i placówkami niepublicznymi na terenie miasta, a także kierowanie bieżącą obsługą placówek oświatowych ze strony urzędu miejskiego w Gdańsku.

Grzegorz Kryger będzie także koordynował prace zespołu operacyjnego "edukacja", odpowiedzialnego za realizację zadań zapisanych w strategii rozwoju miasta – Gdańsk 2030 Plus.

- Widzę olbrzymią szansę na realizację w szerszej, ogólnomiejskiej skali budowania sieci szkół otwartych na talenty i pasje uczniów, które w wypracowanym modelu współpracy będą włączać w swój rozwój całą społeczność szkolną – nauczycieli, rodziców i uczniów – podkreśla Kryger.

- W dyrektorach gdańskich placówek oświatowych oraz ich pracownikach widzę olbrzymi potencjał kreatywności i otwartości, który mam zamiar w pełni wykorzystywać i promować - dodaje nowy zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego: 

Grzegorz Kryger jest absolwentem historii ze specjalizacją pedagogiczną na Uniwersytecie Gdańskim. W obszarze jego zainteresowań znajduje się także dydaktyka, prawo oświatowe i prawo pracy.

Od 14 lat związany jest z gdańską oświatą, początkowo jako nauczyciel historii i języka angielskiego, a od kilku lat pełniąc funkcje kierownicze w szkole podstawowej nr 86 – jednej z największych tego typu placówek nie tylko w Gdańsku, ale i w kraju. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci: ośmioletniej Marysi i czteroletniego Jureczka.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.