Grzegorz Kryger zastępcą dyrektora do spraw edukacji i opieki w gdańskim urzędzie

6
• Grzegorz Kryger dołączył do zespołu wydziału rozwoju społecznego w urzędzie miasta Gdańska.
• Będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw edukacji i opieki.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grzegorz Kryger zastępcą dyrektora do spraw edukacji i opieki w gdańskim urzędzie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 11:35


Do października Grzegorz Kryger był dyrektorem jednej z gdańskich szkół. Teraz będzie zajmował się miejską edukacją jako zastępca dyrektora do spraw edukacji i opieki.

Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad realizacją zadań oświatowych gminy wynikających z przepisów prawa oraz współpraca z dyrektorami placówek publicznych i placówkami niepublicznymi na terenie miasta, a także kierowanie bieżącą obsługą placówek oświatowych ze strony urzędu miejskiego w Gdańsku.

Grzegorz Kryger będzie także koordynował prace zespołu operacyjnego "edukacja", odpowiedzialnego za realizację zadań zapisanych w strategii rozwoju miasta – Gdańsk 2030 Plus.

- Widzę olbrzymią szansę na realizację w szerszej, ogólnomiejskiej skali budowania sieci szkół otwartych na talenty i pasje uczniów, które w wypracowanym modelu współpracy będą włączać w swój rozwój całą społeczność szkolną – nauczycieli, rodziców i uczniów – podkreśla Kryger.

- W dyrektorach gdańskich placówek oświatowych oraz ich pracownikach widzę olbrzymi potencjał kreatywności i otwartości, który mam zamiar w pełni wykorzystywać i promować - dodaje nowy zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego: 

Grzegorz Kryger jest absolwentem historii ze specjalizacją pedagogiczną na Uniwersytecie Gdańskim. W obszarze jego zainteresowań znajduje się także dydaktyka, prawo oświatowe i prawo pracy.

Od 14 lat związany jest z gdańską oświatą, początkowo jako nauczyciel historii i języka angielskiego, a od kilku lat pełniąc funkcje kierownicze w szkole podstawowej nr 86 – jednej z największych tego typu placówek nie tylko w Gdańsku, ale i w kraju. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci: ośmioletniej Marysi i czteroletniego Jureczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.