Grzegorz Fingas, Arkadiusz Olewnik i Jarosław Klasa w zarzadzie PKP Cargo

0 0
Grzegorz Fingas, Arkadiusz Olewnik i Jarosław Klasa w zarzadzie PKP Cargo
Kto dołączył do zarządu PKP Cargo? (Fot. Mat. pras.)

Rada nadzorcza PKP Cargo - w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego - powołała z dniem 1 kwietnia trzech nowych członków zarządu spółki: Grzegorza Fingasa, Arkadiusza Pawła Olewnika i Jarosława Klasę.

Grzegorz Fingas został członkiem zarządu ds. handlowych, Arkadiusz Paweł Olewnik - ds. finansowych, a Jarosław Klasa - ds. operacyjnych.

W drugiej połowie stycznia br. rada nadzorcza PKP Cargo w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Grzegorz Fingas jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii handlowej oraz zarządzaniu zespołem sprzedaży, związanym z grupą PKP Cargo od 2008 r. Od maja 2008 r. pełnił funkcję dyrektora biura handlowego PKP Cargo, a w latach 2010-13 był członkiem zarządu PKP Cargo International a.s. z siedzibą w Bratysławie.

Ukończył studia magisterskie na wydziale ekonomiczno-filologicznym Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (specjalność: marketingowe zarządzanie firmą) oraz w 2012 r. studia MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Arkadiusz Olewnik od marca 2016 r. związany jest z PKP Cargo, gdzie pełnił funkcję dyrektora biura kontrolingu finansowego i relacji inwestorskich. W latach 2013-16 pełnił funkcję eksperta rynku infrastrukturalnego, realizując m.in. audyt finansowy Kolei Śląskich czy audyt infrastruktury kolejowej Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie.

W latach 2005-12 pełnił m.in. funkcje: członka zarządu - dyrektora finansowego w Kolejach Mazowieckich, pełnomocnika zarządu ds. inwestycji w POC Dipservice (obecnie Polski Holding Nieruchomości S.A.), członka zarządu - dyrektora prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP. W okresie 2005-08 pełnił też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PKP Cargo. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek - ekonomika produkcji).

Jarosław Klasa jest związany z PKP Cargo od 1985 r., gdzie - jako absolwent technikum kolejowego w Bydgoszczy - rozpoczynał pracę od najniższych szczebli pionu operacyjnego spółki, mając wpływ na optymalizację strategicznego obszaru jej działalności. W latach 2014-15 był doradcą zarządu PKP Informatyka, a w latach 2015-16 dyrektorem departamentu eksploatacji systemów w PKP Informatyka. Ukończył studia na wydziale mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. W 2013 r. zdobył tytuł MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.