Property News

Grzegorz Dąbrowski licencjonowanym Asesorem BREEAM w Cushman & Wakefield

0 0
Grzegorz Dąbrowski licencjonowanym Asesorem BREEAM w Cushman & Wakefield
Grzegorz Dąbrowski (fot.propertynews.pl)

Grzegorz Dąbrowski z Działu Zarządzania Nieruchomościami firmy doradczej Cushman & Wakefield został licencjonowanym Asesorem BREEAM IN-USE. Certyfikat przyznawany przez BRE (Building Research Establishment) pozwoli rozszerzyć dotychczasowy zakres usług firmy.

Na rynku nieruchomości komercyjnych obserwujemy rosnący trend w kierunku zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. Zielone certyfikaty sprzyjają tworzeniu powierzchni bardziej przyjaznych użytkownikom i środowisku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wysokiej jakości materiałów i dobrych praktyk zarządczych. Korzyści, jakaie daje certyfikacja i implementacja zrównoważonych rozwiązań, doceniają również inwestorzy.

BREEAM to obecnie jeden z najpopularniejszych standardów oceny obiektów w branży nieruchomości komercyjnych w Europie i na świecie. Certyfikacja BREEAM IN-USE dotyczy oceny budynków znajdujących się w fazie eksploatacji względem określonych zrównoważonych kryteriów promowanych przez system. Wyróżnia się sześć poziomów certyfikacji: acceptable, pass, good, very good, excellent i outstanding. Do ich uzyskania obiekt musi zdobyć określoną liczbę punktów w kategoriach: zarządzanie, jakość środowiska wewnętrznego, energia, transport, materiały, wykorzystanie terenu i ekologia, zanieczyszczenia oraz gospodarka wodą i odpadami. Certyfikacja w systemie BREEAM IN-USE przez wewnętrznego Asesora jest rozszerzeniem dotychczasowych usług w ofercie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w zakresie dostarczania zrównoważonych rozwiązań dla budynków.

Grzegorz Dąbrowski dołączył do międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w 2012 roku. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej i studiów podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami i Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej oraz zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Grasz o staż” w kategorii Nieruchomości Komercyjne. Grzegorz posiada również licencję Zarządcy Nieruchomości. Grzegorz na co dzień odpowiada za zarządzanie dwoma budynkami biurowymi w Warszawie oraz jest pierwszym pracownikiem firmy Cushman & Wakefield w Polsce z tytułem asesora BREEAM IN-USE. Od początku kariery jest zaangażowany we wdrażanie zielonych certyfikatów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.