Grupa Azoty: Paweł Jarczewski nadal prezesem, ale będzie zmiana w zarządzie

Prezesem firmy nadal jest Paweł Jarczewski. Rada zdecydowała jednak, że do zarządu zostanie także dokooptowany szef ZAK-u.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Azoty: Paweł Jarczewski nadal prezesem, ale będzie zmiana w zarządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 sty 2015 9:53


Jak czytamy w oświadczeniu rady nadzorczej, akceptuje ona model zarządzania, zgodnie z którym każda z wiodących spółek winna mieć reprezentanta w zarządzie Grupy Azoty.

- Dlatego też, po zgłoszeniu przez zarząd spółki na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu wniosku dotyczącego zmiany statutu spółki w zakresie zwiększenia składu osobowego zarządu spółki, uzyska on pozytywną opinię rady nadzorczej. Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie reprezentatywności w Zarządzie Spółki kluczowych podmiotów wchodzących w jej skład i stanowiących w istotny sposób o jej potencjale. Dotyczy to w szczególności spółki Grupa Azoty ZAK – czytamy w oświadczeniu rady.

Czytaj też: Ile spółki z Grupy Azoty przeznaczają na CSR?

Obecnie skład zarządu Grupy Azoty prawie dokładnie odzwierciedla strukturę firmy. W zarządzie są bowiem prawie wszyscy szefowie najważniejszych spółek.

I tak Tarnów reprezentują prezes Paweł Jarczewski oraz dyrektor generalny małopolskiej firmy Witold Szczypiński. Przedstawicielem Zakładów Chemicznych Police jest prezes tej firmy Krzysztof Jałosiński. Także prezes Zakładów Azotowych Puławy Marian Rybak, jest wiceprezesem zarządu Grupy Azoty.

Czytaj też: Zarząd grupy Azoty ZAK porozumiał się z załogą. Co ustalono?

Jedyną spółką, której szef nie miał dotychczas miejsca w zarządzie grupy jest ZAK. Wynika to z innego trybu przejmowania Kędzierzyna (jako jedyny nie był firmą giełdową) przez Tarnów w porównaniu z pozostałymi firmami. Teraz ma to ulec zmianie. Warunkiem jest pozytywna decyzja WZA Grupy Azoty.

Zgodnie z decyzją rady w skład zarządu X kadencji (uchwała wejdzie w życie 20 lutego) wejdą następujące osoby:

Paweł Jarczewski, prezes zarządu,
Krzysztof Jałosiński - wiceprezes zarządu,
Marek Kapłucha - wiceprezes zarządu,
Marian Rybak - wiceprezes zarządu,
Andrzej Skolmowski - wiceprezes zarządu,
Witold Szczypiński - wiceprezes zarządu.

Zarząd spółki uzupełnia jeszcze Artur Kopeć. Ten członek zarządu pochodzi z wyborów załogi Tarnowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.